• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yader Zoli

  Przeczytaj także...
  Kolarstwo przełajowe – rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych, a więc na kołach o rozmiarze 28 cali, lecz rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Yader Zoli (ur. 1 października 1975 w Faenzie) – włoski kolarz górski i przełajowy, srebrny medalista mistrzostw świata i brązowy medalista mistrzostw Europy MTB.

  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.Eva Lechner (ur. 1 lipca 1985 w Bolzano) – włoska kolarka górska, szosowa i przełajowa, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy MTB.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Pierwszy sukces w karierze Yader Zoli osiągnął w 2006 roku, kiedy reprezentacja Włoch w składzie: Tony Longo, Cristian Cominelli, Eva Lechner i Yader Zoli zdobyła srebrny medal w sztafecie cross-country podczas mistrzostw świata MTB w Rotorua. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach Europy w Kapadocji Włosi z Zolim w składzie zdobyli brązowy medal. W 2004 roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdzie zajął 35. miejsce w cross-country. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Pekinie w tej samej konkurencji był trzydziesty. Ponadto jest trzykrotnym mistrzem Włoch w cross-country (2006-2008), a w 1997 roku zdobył również złoty medal mistrzostw kraju w kolarstwie przełajowym w kategorii U-23.

  17. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 22 sierpnia – 27 sierpnia 2006 roku w Rotorua w Nowej Zelandii.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Tony Longo (ur. 11 września 1984 w Feltre) – włoski kolarz górski, czterokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny medalista mistrzostw Europy.Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim – zawody w kolarstwie górskim, które po raz pierwszy odbyły się w 1989 roku w szwajcarskiej miejscowości Anzera. Począwszy od 1991 roku organizowane są corocznie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kapadocja – kraina historyczna w Tureckiej Anatolii, znana przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych, tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach. Kapadocja była aż do średniowiecza silnym ośrodkiem chrześcijaństwa oraz miejscem narodzin idei życia klasztornego.
  Cristian Cominelli (ur. 22 maja 1988 w Breno) – włoski kolarz górski i przełajowy, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wicemistrz Europy MTB, a także brązowy medalista przełajowych mistrzostw świata.
  XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.