• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Xie Yanze

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Nicole Vaidišová; (używała również nazwiska Štěpánková) (ur. 23 kwietnia 1989 w Norymberdze) – czeska tenisistka, występująca na światowych kortach od 2003 do 2010 roku, półfinalistka Australian Open 2007 i French Open 2006 w grze pojedynczej, klasyfikowana w rankingu WTA na 7. miejscu w grze pojedynczej (2007) i na 128. miejscu w grze podwójnej (2006), reprezentantka Czech w Pucharze Federacji i na letnich igrzyskach olimpijskich. Tenisistka praworęczna z oburęcznym backhandem.
  French Open, Roland Garros – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca.

  Xie Yanze (chiń.: 谢彦泽; ur. 11 stycznia 1984) – chińska tenisistka.

  Tenisistka odnosząca sukcesy głównie w turniejach rangi ITF. Właśnie w tego typu rozgrywkach zadebiutowała w marcu 2000 roku, biorąc udział w kwalifikacjach do niewielkiego turnieju w Nankin. Nie udało jej się jednak przejść kwalifikacji, podobnie jak w kilku następnych próbach, podjętych tego samego roku. Sztuka ta udała jej się w następnym roku, na turnieju w Baotou, gdzie po wygraniu kwalifikacji dotarła do drugiej rundy turnieju głównego. W 2001 roku wygrała swój pierwszy turniej w grze podwójnej w Tiencin. Pierwszy turniej w grze singlowej wygrała w sierpniu 2002 roku w Tongliao, pokonując w finale rodaczkę Du Rui. W sumie w czasie swojej kariery wygrała sześć turniejów singlowych i siedem deblowych rangi ITF.

  Język chiński (chiń. upr. 汉语, chiń. trad. 漢語, pinyin Hànyǔ; lub chiń. upr./chiń. trad. 中文, pinyin Zhōngwén) – język lub grupa spokrewnionych języków (tzw. makrojęzyk), należących do rodziny chińsko-tybetańskiej.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  W 2002 roku wygrała kwalifikacje do turnieju WTA w Szanghaju i wystąpiła w turnieju głównym. Zagrała tam jednak tylko jeden mecz, przegrywając w pierwszej rundzie z Adrianą Serra Zanetti i odpadła z turnieju. W maju 2004 roku wygrała z Aiko Nakamurą, w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju wielkoszlemowego Roland Garros ale w drugiej przegrała z Nicole Vaidišovą. Próbowała potem jeszcze swoich sił w kwalifikacjach do Wimbledonu i US Open ale bez powodzenia. Były to jej jedyne kontakty z rozgrywkami tej rangi.

  Wielki Szlem – w tenisie odniesienie zwycięstw przez zawodniczkę lub zawodnika we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Należą do nich następujące turnieje: międzynarodowe mistrzostwa Australii, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych.Wimbledon – tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.

  Wygrane turnieje singlowe rangi ITF[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 18 kwietnia 2014].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 18 kwietnia 2014].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Tongliao (chin. upr. 通辽, chin. trad. 通遼, pinyin Tōngliáo; mong. Töngliyao hot) – miasto o statusie prefektury miejskiej w Chinach, w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna. W 2010 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 270 095. Prefektura miejska w 1999 roku liczyła 3 072 198 mieszkańców.Aiko Nakamura (jap. 中村藍子, Nakamura Aiko) - tenisistka japońska, ur. 28 grudnia 1983 w Osace, reprezentantka w Pucharze Federacji.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Baotou (chin.: 包头, pinyin: Bāotóu; mong.: Buγutu) – miasto o statusie prefektury miejskiej w Chinach, w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna, port nad rzeką Huang He. W 2010 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 1 363 141. Prefektura miejska w 1999 roku liczyła 2 063 921 mieszkańców. Ośrodek przemysłu hutniczego, maszynowego i chemicznego; w regionie wydobywa się węgiel i rudy żelaza.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.