• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • X-Men - serial animowany 1992  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jerzy Dominik (ur. 7 listopada 1955 roku w Węgorzewie), polski aktor teatralny, filmowy i głosowy. A także reżyser dubbingu. W 1980 roku, ukończył PWST w Krakowie. Debiut teatralny 26 października tegoż samego roku. Dyplom otrzymał rok później.Eurocom Studio (dawniej Studio Eurocom) – studio dubbingowe mające swoją siedzibę w Warszawie, powstałe w 1990 roku jako spółka z udziałem kapitału francuskiego. Dawniej zajmowało się również dystrybucją filmów w kinach i na kasetach wideo. Obecnie sprzedaż praw emisyjnych została przeniesiona na odrębną spółkę Eurocom Media.

  X-Men (ang. X-Men: The Animated Series, 1992-1997) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach ludzi, posiadających gen X, dający im nadludzką moc.

  Bohaterowie[ | edytuj kod]

  X-Men[ | edytuj kod]

 • Profesor X (Profesor Charles Xavier) – ma niebieskie oczy i jest łysy. Jest nauczycielem i żołnierzem. Dawny przyjaciel Magneto. Profesor Xavier jest najpotężniejszym ziemskim telepatą. Potrafi czytać w myślach, łagodzić gniew, hipnotyzować. Jego moc spowodowała jednak, że stracił on władzę w nogach.
 • Storm (Ororo Munroe) – ma niebieskie oczy (gdy używa mocy białe) i białe włosy. Jest studentką i królową Wakandy. Storm kontroluje i zmienia pogodę np. deszcz, burza, mgła. Potrafi strzelać samymi grzmotami i latać.
 • Phoenix (Jean Grey) – ma zielone oczy i czerwone włosy. Jest nauczycielką. Jean, ma zdolności telepatyczne słabsze niż profesor. Potrafi unosić przedmioty siłą umysłu (telekineza). Miała w sobie energie Phoenix (Feniks) dzięki której jej moc była niezwyciężona.
 • Cyclops (Scott Summers) – ma brązowe oczy i włosy. Jest studentem. Potrafi strzelać czerwoną i niszczącą wiązką laserową. Dzięki wizjerowi jest w stanie kontrolować moc.
 • Wolverine (James Howlett, Logan) – ma niebieskie oczy i czarne włosy. Był najemnikiem i żołnierzem. Logan ma sztucznie wszczepiony szkielet z Adamantium (projekt Weapon X), dzięki niemu nie łamią mu się kości, ponadto ma trzy ostre, wysuwane pazury na wierzchach dłoni. James jako mutant ma ogromne zdolności regeneracyjne, które pozwalają mu żyć setki lat.
 • Rogue (Anna Marie) – ma zielone oczy i rudo-białe włosy. Jest kelnerką. Gdy Rogue dotknie mutanta, pozbawia go mocy na czas nieokreślony. Potrafi również latać i jest bardzo silna.
 • Gambit (Remy LeBeau) – ma czerwone oczy i brązowe włosy. Jest złodziejem. Gdy dotknie dowolnego przedmiotu, ładuje go energią kinetyczną i gdy dany przedmiot zderzy się z innym, wybucha. Remy jest również bardzo zwinny. Zakochany w Rogue co wyjawia w 26 odcinku.
 • Beast (Hank McCoy) – ma niebieskie oczy i niebieskie futro. Jest naukowcem. Beast ma bardzo silne mięśnie rąk i nóg, dzięki czemu dobrze się wspina. Ma również zdolności akrobacyjne.
 • Jubilee (Jubilation Lee) – ma brązowe oczy i czarne włosy. Jest studentką. Jubilee potrafi stworzyć wybuchy plazmatyczne w postaci kolorowych fajerwerków. Jubilee kontroluje moc wybuchów od oślepienia do potężnej detonacji.
 • Inni X-Men[ | edytuj kod]

 • Cable (Nathan Summers) – syn Cyclopsa i Jean Grey. Cable ma niebieskie oczy i białe włosy. W serialu nie ma niezwykłych mocy, lecz prawdopodobnie jest mutantem. Bardzo dobrze strzela z broni palnej.
 • Bishop (Lucas Bishop) – przybył z przyszłości w celu zabicia Gambita. Potrafi podobnie jak Rogue odbierać energię, lecz on ją może oddać. Bishop ma brązowe oczy i czarne włosy.
 • Nightcrawler (Kurt Wagner) – ma niebieskie ciało. Potrafi się teleportować na krótkie dystanse. Jego matką jest Mystique
 • Colossus (Piotr Rasputin) – ma niebieskie oczy i czarne włosy. Jego ciało jest pokryte potężną substancją, dzięki której jest bardzo silny i wytrzymały.
 • Archangel (Warren Worthtington III) – był sługą Apocalipsa. Przed transformacją miał białe skrzydła, a po miał metaliczno-organiczne dzięki którym mógł szybciej latać i strzelać wybuchowymi piórami. Warren ma niebieskie oczy i blond włosy.
 • Iceman (Robert Drake) – ma brązowe oczy i włosy. Kontroluje lód. Potrafi zrobić z niego ślizgawkę, strzelać lodowymi pociskami i zamienić swoje ciało w lód.
 • Psylocke (Elizabeth Braddock) – ma niebieskie oczy i granatowe włosy. Jest telepatką, potrafi strzelać psycho-nożami, które powodują oszołomienie u przeciwnika.
 • Morph – wciela się w dowolną osobę (przybiera jej postać) jest członkiem X-Men. W pierwszych odcinkach ginie. Później okazuje się, że jednak żyje, ale wskutek wczepionego mu do mózgu czipu przestaje być sobą i zwraca się przeciwko swoim. Profesor Xavier jednak daje radę mu pomóc, i ten wraca do siebie, ale nie do X-Men.
 • Forge – mieszka w przyszłości. Za pomocą czasomierza transmisyjnego wysłał Bishopa w przeszłość.
 • Tomasz Kozłowicz (ur. 17 lipca 1964 roku w Łodzi), polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.Robert Czebotar (ur. 18 maja 1969 w Rzeszowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Zajmuje się również komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Józef Mika (ur. 21 sierpnia 1963 roku we Wrocławiu) – polski aktor filmowy i dubbingowy. W 1987 roku ukończył PWST w Warszawie. Obecnie współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie. W programie Ziarno wcielił się w postać "doktorka", jest również reżyserem tego programu.
  Jan Janga-Tomaszewski (ur. 29 grudnia 1951 w Warszawie) – polski kompozytor, aktor filmowy i dubbingowy, wykonawca piosenki aktorskiej.
  Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.