• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wzmacniacz mikrofonowy

  Przeczytaj także...
  Elektroakustyka - dziedzina techniki i nauki łącząca w sobie elementy akustyki i elektroniki, zajmująca się przetwarzaniem fal akustycznych na prąd elektryczny i na odwrót, za pomocą przetworników elektroakustycznych.Mikrofon – przetwornik elektroakustyczny służący do przetwarzania fal dźwiękowych na przemienny prąd elektryczny.
  SIGMA-NOT jest najstarszym i największym w Polsce wydawcą prasy fachowej o szeroko rozumianym ukierunkowaniu technicznym. Jako zorganizowana oficyna działa od 1949 roku, ale najstarszy wydawany przez nią tytuł – „Przegląd Techniczny” liczy sobie już ponad 140 lat. Inny tytuł, „Przegląd Elektrotechniczny”, wydawany jest od 1919 roku i jest najstarszym działającym czasopismem w Europie publikującym artykuły z dziedziny elektrotechniki.

  Wzmacniacz mikrofonowy lub przedwzmacniacz mikrofonowy (ang. microphone preamplifier) – wzmacniacz przeznaczony do współpracy z mikrofonem. Oba określenia mogą dotyczyć wzmacniacza zintegrowanego z mikrofonem ("przymikrofonowego") lub też odrębnego urządzenia toru elektroakustycznego, umieszczonego we własnej obudowie z zasilaczem i zestawem gniazd przyłączeniowych. Głównym zadaniem wzmacniacza mikrofonowego jest dopasowanie rezystancji i czułości wejściowej do wymagań elektrycznych mikrofonu, stanowiącego źródło sygnału elektroakustycznego.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

  Aleksander Witort: Dźwięk i technika Hi-Fi. Warszawa: Sigma-NOT, 1988. ISBN 83-85001-20-4.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.717 sek.