• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wygrane marzenia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Film dramatyczny – gatunek filmowy zawierający najczęściej utwory o charakterze fabularnym, rzadziej także dokumentalnym, których struktura ma za zadanie poruszyć emocje widza. Akcja filmu skupia się wokół głównego konfliktu. W zależności od typu konfliktu i problematyki występują różne odmiany gatunku.
  Piper Lisa Perabo (ur. 31 października 1976 w Dallas, Texas) - amerykańska aktorka, znana głównie z roli Violet Sanford w filmie Wygrane marzenia.

  Wygrane marzenia (ang. Coyote Ugly) – amerykański dramat z 2000 roku w reżyserii Davida McNally'ego. Oglądanie tego filmu jest dozwolone od 16 lat (według KRRiT).

  Opis fabuły[]

  Opowieść o dziewczynie, Violet Sanford (Piper Perabo), która mieszka gdzieś w małej mieścinie stanu New Jersey ze swoim ojcem (John Goodman). Pracuje w pizzerii i ma nadzieję na zostanie kiedyś znaną autorką tekstów i muzyki piosenek.

  Tyra Lynne Banks (ur. 4 grudnia 1973 w Los Angeles) – amerykańska modelka, aktorka, piosenkarka i osobowość telewizyjna, od 2005 roku jest prowadzącą talk-show The Tyra Banks Show.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Pewnego dnia wyjeżdża do Nowego Jorku, aby wreszcie zacząć robić karierę. Zostawia ojca i przyjaciółkę Glorię (Melanie Lynskey). Niestety jej próby przebicia się w wielkim mieście spełzają na niczym, żadne studio nie chce przyjąć jej demo. Z kilkoma dolarami w kieszeni, idzie do baru czynnego całą noc i odkrywa, że pracujące tam dziewczyny całkiem nieźle tam zarabiają, m.in. z napiwków. Po małym "śledztwie" dowiaduje się, że ten modny bar to Coyote Ugly (jest to także angielska nazwa filmu). Przekonuje właścicielkę baru, Lil (Maria Bello) do zatrudnienia jej. Zostaje tzw. "kojotką". Szybko okazuje się, że Violet musi się wiele nauczyć. Przede wszystkim jak opanować tremę przed publicznością (zdarza się jej kilkakrotnie uciec na zaplecze), jak jednocześnie śpiewać, atrakcyjnie tańczyć i robić "show". Przez cały czas marzy o karierze, jednak jak się szybko okazuje, zostanie zauważona tylko wtedy, kiedy zaśpiewa własną piosenkę, na co nie pozwala jej nieśmiałość.

  Kathryn Bridget Moynahan (ur. 28 kwietnia 1971 w Binghamton) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna oraz modelka.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Pewnej nocy stara się zostać zauważona przez łowcę talentów z muzycznej branży. Dla żartu, barman pokazuje Kevina O'Donnella (Adam Garcia) jako właściciela baru. Kiedy Violet odkrywa oszustwo, uważa, że Kevin specjalnie robił z niej idiotkę. Jednak to niemiłe dla Violet wydarzenie zbliża ich do siebie. Kevin pomaga jej przezwyciężać nieśmiałość na scenie. Zostają parą, pomimo tego, że Kevin ukrywa przed Violet swoją przeszłość.

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Kiedy zrezygnowana postanawia już wrócić do New Jersey zostaje zaproszona na wieczór debiutów, gdzie w końcu udaje się jej zdobyć wymarzony kontrakt.

  Obsada[]

 • Piper Perabo jako Violet Sanford
 • Adam Garcia jako Kevin O'Donnell
 • John Goodman jako William "Bill" Sanford, ojciec Violet
 • Maria Bello jako Lil
 • Izabella Miko jako Cammie
 • Bridget Moynahan jako Rachel
 • Tyra Banks jako Zoe
 • Melanie Lynskey jako Gloria
 • Del Pentecost jako Lou
 • Michael Weston jako Danny
 • Melody Perkins jako Nowa Kojotka
 • LeAnn Rimes jako LeAnn Rimes
 • Nagrody[]

  2001
 • nagroda MTV Movie Awards dla Piper Perabo za najlepszą piosenkę
 • nominacja MTV Movie Awards dla Piper Perabo za najbardziej obiecującą aktorkę
 • Linki zewnętrzne[]

 • Wygrane marzenia w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Wygrane marzenia w bazie filmweb.pl
 • Wygrane marzenia w bazie stopklatka.pl
 • Oficjalna strona
 • Maria Bello (ur. 18 kwietnia 1967 w Norristown w stanie Pensylwania) – amerykańska aktorka pochodzenia włosko-polskiego.Melody Perkins (ur. 28 stycznia 1974 r.) - amerykańska aktorka, modelka i tancerka, najbardziej znana z roli Astronemy w serii Power Rangers: W kosmosie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jonathan Stephen "John" Goodman (ur. 20 czerwca 1952 w St. Louis, Missouri, USA), aktor amerykański, znany głównie z ról komediowych.
  Adam Gabriel Garcia (ur. 1 czerwca 1973 roku w Wahroonga, w Nowej Południowej Walii w Australii) – tancerz i aktor filmowy i telewizyjny.
  MTV Movie Awards to nagrody filmowe przyznawane od 1992 przez telewizję MTV. Każdej gali rozdania nagród towarzyszą parodie z oficjalnych materiałów filmowych. Imprezę prowadzą znane gwiazdy, gośćmi gali także są różne sławy. Galę urozmaicają występy muzyków.
  System ocen programów telewizyjnych – system klasyfikacji programów telewizyjnych pod względem przeznaczenia wiekowego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.