• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Przeczytaj także...
  Roman Srzednicki (ur. 1954) – polski matematyk, kierownik Katedry Równań Różniczkowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 1977. Stopień doktora uzyskał w roku 1981 (promotor: Andrzej Pelczar), stopień doktora habilitowanego w roku 1994, tytuł profesora w roku 1999. Specjalizuje się w jakościowej teorii równań różniczkowych i w teorii układów dynamicznych. W latach 1999-2003 zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Matematyki UJ ds. ogólnych. W latach 2003-2008 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Matematyki UJ, a w latach 2008-2011 dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Członek komitetu redakcyjnego czasopisma Annales Polonici Mathematici. Jest autorem licznych artykułów naukowych opublikowanych w prestiżowych czasopismach. Przez dwie kadencje członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Przewodnik tatrzański.Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ – w obecnej formie powstał 1 września 2003 roku w wyniku podziału Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UJ.
  Armen Edigarian (ur. 1970) – polski matematyk, kierownik Zakładu Matematyki Finansowej Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do roku 2013 pracował również w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 1993. Stopień doktora uzyskał w roku 1995 (promotor: Marek Jarnicki), stopień doktora habilitowanego w roku 2002, tytuł profesora w roku 2011. Specjalizuje się w analizie zespolonej i w matematyce finansowej. W latach 2008-2011 zajmował stanowisko dyrektora Instytutu Matematyki UJ, a od roku 2011 jest dziekanem Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (WMiI UJ) jest jednym z 15 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mieści się przy ul. Profesora Stanisława Łojasiewicza 6 na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Uniwersytet Jagielloński (historyczne nazwy: Akademia Krakowska, Szkoła Główna Koronna, Szkoła Główna Krakowska, Uniwersytet Krakowski; łac. Universitas Jagellonica Cracoviensis) – najstarsza polska szkoła wyższa, jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, mieszczący się w Krakowie.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Historia[]

   Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

  W dniu 1 września 2003 r. Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UJ został podzielony na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ i Wydział Matematyki i Informatyki UJ. Do roku 2008 zajęcia dydaktyczne odbywały się w budynku przy ulicy Reymonta 4 oraz Nawojki 11. Zajęcia dydaktyczne w roku akademickim 2008/2009 rozpoczęły się już w nowym budynku przy ulicy Łojasiewicza 6 na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W budynku Wydziału ma od 2011 r. tymczasowo siedzibę Instytut Filologii Klasycznej.

  Marek Jarnicki (ur. 1952) – polski matematyk, kierownik Katedry Analizy Matematycznej Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 1974. Stopień doktora uzyskał w roku 1977 (promotor: Józef Siciak), stopień doktora habilitowanego w roku 1984, tytuł profesora w roku 1995. Specjalizuje się w analizie zespolonej. W latach 1984-1990 zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Matematyki UJ ds. dydaktycznych. W latach 1990-1996 oraz 1999-2003 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Matematyki UJ, a w latach 2003-2008 dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Redaktor naczelny Annales Polonici Mathematici. Jest autorem licznych artykułów naukowych oraz kilku książek.Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie jest jednym z dwóch instytutów Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

  Struktura[]

  W skład Wydziału wchodzi:

  Wnętrze budynku wydziału
 • Instytut Matematyki,
 • Instytut Informatyki i Matematyki Komputerowej
 • Zespół Katedr i Zakładów Informatyki Matematycznej,
 • Katedra Teorii Optymalizacji i Sterowania.
 • Władze[]

  Dziekani od roku 2003:

 • prof. dr hab. Marek Jarnicki (2003-2008)
 • prof. dr hab. Roman Srzednicki (2008-2011)
 • prof. dr hab. Armen Edigarian (2011-2016)
 • prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek (2016- )
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona Wydziału
 • Krótka opowieść o długiej historii Wydziału
 • Instytut Informatyki jest jednym z dwóch instytutów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (drugim jest Instytut Matematyki UJ).Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - jednostka dydaktyczno-naukowa należąca do struktur Uniwersytetu Jagiellońskiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stanisław Łojasiewicz (ur. 9 października 1926 r. w Warszawie, zm. 14 listopada 2002 r. we Włoszech), profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwany też III Kampusem — nowy kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, powstający w pobliżu Pychowic i Osiedla Ruczaj w dzielnicy VIII Dębniki, w sąsiedztwie Krakowskiego Parku Technologicznego, stanowiącego część Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa kampusu finansowana jest częściowo z budżetu państwa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.