• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Henryk Walden (ur. 16 kwietnia 1917 w Przemyślu, zm. 30 listopada 2007) – polski specjalista w dziedzinie mechaniki cieczy i gazów, profesor zwyczajny, w latach 1967-1969 i 1975-1981 dziekan Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, wieloletni kierownik Zakładu Hydrauliki Politechniki Warszawskiej. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej.Małgorzata Wojtkowska – polska chemik, doktor habilitowana nauk technicznych. Specjalizuje się w chemii środowiska oraz technologii wody i ścieków. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

  Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska – wydział Politechniki Warszawskiej z siedzibą przy ul. Nowowiejskiej 20. Pod obecną nazwą jest znany od roku 2016. Główny budynek wydziału – Gmach Inżynierii Środowiska – znajduje się w południowej części głównego terenu Politechniki Warszawskiej.

  Jan Adam Winter – polski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w drogach wodnych śródlądowych i konstrukcjach hydrotechnicznych. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Wicedyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Maciej Chaczykowski – polski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w inżynierii gazownictwa. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Politechniki Warszawskiej.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Struktura i kadra naukowa
 • 3 Dydaktyka
 • 4 Osoby związane z wydziałem
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Marian Kwietniewski (ur. 1951) – polski inżynier, profesor nauk technicznych. Specjalizuje się w wodociągach i kanalizacjach. Nauczyciel akademicki Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
  Monika Ewelina Załęska-Radziwiłł – polska inżynier, doktor habilitowana nauk technicznych. Specjalizuje się w biologii i toksykologii środowiska. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
  Andrzej Kulig (ur. 30 czerwca 1955 w Limanowej) – polski inżynier inżynierii środowiska, wykładowca akademicki, doktor habilitowany nauk technicznych, profesor Politechniki Warszawskiej, prodziekan ds. Ogólnych i Nauki na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej od 2012. Syn Stanisława Kuliga.
  Witold Józef Chmielnicki (ur. 1941) – polski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w automatyzacji w ogrzewnictwie i wentylacji. Profesor na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Politechniki Warszawskiej.
  Wentylacja – jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz. Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp. Można również mówić o wentylacji jako systemie zamkniętym występującym np. w samolotach, gdzie zużyte powietrze jest filtrowane, a następnie mieszane z tlenem, regulowana jest temperatura i wilgotność, a powietrze powraca do kabin.
  Jeremi Hubert Naumczyk (ur. 3 listopada 1942) – polski inżynier i chemik, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w chemii środowiska oraz technologii wody i ścieków. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
  Marian Rosiński – polski inżynier, profesor zwyczajny nauk technicznych, specjalista w zakresie inżynierii i ochrony środowiska (kogeneracja, technika cieplna, wymiana ciepła), wykładowca Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (od 2016 - Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii PW).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.