• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne

  Przeczytaj także...
  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o. (WSiP) – wydawnictwo, które wydaje głównie podręczniki szkolne i inne materiały edukacyjne. Powstało zarządzeniem ministra edukacji narodowej 9 kwietnia 1945 r., jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych (PZWS), z których w 1951 roku wydzielone zostało Państwowe Wydawnictwo Szkolnictwa Zawodowego. W 1974 roku oba wydawnictwa zostały połączone w wydawnictwo pod obecną nazwą i działały w formie przedsiębiorstwa państwowego. Przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa zostało dokonane przez Ministra Skarbu Państwa w dniu 16 września 1998 r. Od 3 listopada 2004 do 30 sierpnia 2010 przedsiębiorstwo było notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne sp. z o.o. – spółka - córka Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Przedsiębiorstwo działa od stycznia 2006 roku.

  Wydawnictwo publikuje książki dla studentów, pracowników uczelni oraz osób doskonalących się zawodowo.

  Tematyka oferowanej literatury to media, studia europejskie, problemy globalizacji, socjologia, przedsiębiorczość, zagadnienia internetu i kultura nowych mediów. W kwietniu 2010 roku Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne sp. z o.o. zostały postawione w stan likwidacji. W grudniu 2010 proces likwidacji został uchylony.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.003 sek.