Wszystko, co kocham

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wszystko co kocham – polski film obyczajowy z 2009 roku w reżyserii Jacka Borcucha, nakręcony na podstawie autorskiego scenariusza.

Maciej Nawrocki (ur. 23 grudnia 1984 roku w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. W teatrze zadebiutował w 2010 roku na scenie Teatru Dramatycznego imienia Gustawa Holoubka w Warszawie w spektaklu Bańka mydlana Eytan Foxa i Gala Uchovskiego w reżyserii Andrzeja Pakuły. Rok później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Od 2014 roku jest związany z warszawskim Klubem Komediowym. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Fabuła[ | edytuj kod]

Akcja filmu dzieje się na początku lat 80. XX wieku. Tytuł filmu stanowi jednocześnie nazwę zespołu muzycznego głównych bohaterów: WCK (Wszystko, Co Kocham). Film ukazuje specyfikę życia ówczesnych nastolatków, ich problemy i radości. Bohaterami filmu są licealiści, mieszkający na wybrzeżu, który założyli zespół punkrockowy. Wokalistą zespołu jest Janek (syn oficera marynarki), który zakochuje się w Basi; jednak ich miłość napotyka na przeszkody, wynikające z pozycji społeczno-politycznej, zajmowanej przez ich rodziców. W filmie ukazana została realna sytuacja, wynikająca z wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku. Ojciec z Jankiem odwiedzają umierającą babcię (ukazane jest uczucie przyjaźni ojca i syna). Ojciec pomaga Jankowi załatwić zgodę na koncert zespołu na szkolnej zabawie, jednak wojskowy komisarz przechwytuje kasetę z nagraniem. W dniu zaplanowanego koncertu komisarz odwołuje wydarzenie z powodu „nieocenzurowania utworów”, jednak gdy młodzieżowa publiczność zaczyna skandować „Solidarność, Solidarność”, chłopcy łamią zakaz i dają koncert (piosenka o wolności, wymierzona demonstracyjnie w system władzy PRL). W wyniku tego ojciec i matka Janka tracą pracę; podejmują decyzję o wyjeździe na wieś. Janek wyskakuje z mieszkania z kijem hokejowym i demoluje nadjeżdżający samochód komisarza LWP.

Agnieszka Holland (ur. 28 listopada 1948 w Warszawie) – polska reżyser filmowa i teatralna, także scenarzystka filmowa.Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – urząd administracji rządowej w Polsce, obsługujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecnie właściwego do spraw jednego działu administracji rządowej - kultura i dziedzictwo narodowe. Ministerstwo utworzone zostało w dniu 26 października 1999 roku, z mocą od dnia 10 listopada 1999 roku. W okresie od dnia 23 października 2001 roku do dnia 31 października 2005 roku funkcjonowało pod nazwą Ministerstwo Kultury.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Marek Kalita (ur. 1 października 1958 w Bytomiu) – polski aktor filmowy i teatralny, oraz reżyser i scenograf teatralny.
OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000 roku.
Bogdan Andrzej Zdrojewski (ur. 18 maja 1957 w Kłodzku) – polski polityk i samorządowiec, w latach 1990–2001 prezydent Wrocławia, senator IV kadencji, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, były przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, od 2007 minister kultury i dziedzictwa narodowego w pierwszym i drugim rządzie Donalda Tuska.
Beats of Freedom – Zew wolności – film dokumentalny z 2009 roku, produkcji polskiej, w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. Oficjalna premiera odbyła się 11 marca 2010 w Sali Kongresowej, a na ekrany kin film wszedł dzień później.
Olga Frycz (ur. 23 października 1986 w Krakowie) – polska aktorka. Córka aktora Jana Frycza, siostra aktorki Gabrieli Frycz.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Anna Radwan (ur. 25 kwietnia 1966 w Krakowie) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, doktor w dziedzinie sztuk teatralnych. Aktorka Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Reklama