• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wspólnota administracyjna Saulgrub

  Przeczytaj także...
  Saulgrub – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, siedziba wspólnoty administracyjnej Saulgrub. Leży około 20 km na północny zachód od Garmisch-Partenkirchen, przy drodze B23 i linii kolejowej Murnau am Staffelsee - Oberammergau.Region Oberland (niem. Planungsregion Oberland) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria. Siedzibą regionu jest miasto Weilheim in Oberbayern.
  Bad Bayersoien – miejscowość i gmina uzdrowiskowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Saulgrub. Leży około 22 km na północny zachód od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Amper, przy autostradzie A95 i drodze B23.

  Wspólnota administracyjna Saulgrubwspólnota administracyjna (niem. Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Siedziba wspólnoty znajduje się w miejscowości Saulgrub. Powstała 1 stycznia 1978, a przewodniczącym jej jest Michael Mangold.

  Powiat Garmisch-Partenkirchen (niem. Landkreis Garmisch-Partenkirchen) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland.Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Wspólnota administracyjna zrzesza dwie gminy wiejskie (Gemeinde):

  Wspólnoty administracyjne i związki gmin Niemiec – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.Górna Bawaria (niem. Oberbayern) - kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Górnej Bawarii jest Monachium. Do Górnej Bawarii należy też najwyższa część niemieckich Alp, przepływa przez nią rzeka Izara.
 • Bad Bayersoien, 1 153 mieszkańców, 17,65 km²
 • Saulgrub, 1 630 mieszkańców, 35,49 km² • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.