• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wspólnota administracyjna Ries

  Przeczytaj także...
  Nördlingen – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, największe miasto powiatu Donau-Ries, w Ries pomiędzy Jurą Frankońską a Jurą Szwabską, około 25 km na północny zachód od Donauwörth, nad rzeką Eger. Miasto powstało na dnie krateru meteorytowego, a zbudowane zostało ze skał powstałych w wyniku impaktu. Dziś Nördlingen to mekka impaktologów; szkolili się tu amerykańscy astronauci uczestniczący w księżycowej misji Apollo, a w miasteczku, przy Shoemaker Platz, znajduje się godne odwiedzenia muzeum krateru Ries.Reimlingen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 22 km na północny zachód od Donauwörth, przy drodze B25.
  Wechingen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 23 km na północny zachód od Donauwörth, nad rzeką Wörnitz.

  Wspólnota administracyjna Rieswspólnota administracyjna (niem. Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Donau-Ries. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Nördlingen, przy czym nie jest ono członkiem wspólnoty.

  Amerdingen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Donau-Ries, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Ries. Leży około 21 km na zachód od Donauwörth, nad rzeką Kessel.Szwabia (niem. Schwaben lub Schwabenland) – to historyczna i etniczna kraina Niemiec. Elementem wyróżniającym i spajającym Szwabię jest dialekt szwabski, określany też jako odrębny język.

  Wspólnota administracyjna zrzesza dziewięć gmin wiejskich (Gemeinde):

  Mönchsdeggingen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 15 km na północny zachód od Donauwörth.Forheim – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 25 km na północny zachód od Donauwörth.
 • Alerheim, 1 613 mieszkańców, 23,37 km²
 • Amerdingen, 859 mieszkańców, 19,10 km²
 • Deiningen, 1 974 mieszkańców, 15,32 km²
 • Ederheim, 1 090 mieszkańców, 16,57 km²
 • Forheim, 569 mieszkańców, 23,26 km²
 • Hohenaltheim, 598 mieszkańców, 17,82 km²
 • Mönchsdeggingen, 1 413 mieszkańców, 32,08 km²
 • Reimlingen, 1 337 mieszkańców, 9,54 km²
 • Wechingen, 1 399 mieszkańców, 24,02 km²
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Deiningen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 20 km na północny zachód od Donauwörth, nad rzeką Eger, przy linii kolejowej (Nördlingen - Wemding).Region Augsburg (niem. Planungsregion Augsburg) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Augsburg.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat Donau-Ries (niem. Landkreis Donau-Ries) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg.
  Hohenaltheim – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Donau-Ries, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Ries. Leży około 20 km na północny zachód od Donauwörth.
  Alerheim – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, we Fränkische Alb, około 18 km na północny zachód od Donauwörth.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Ederheim – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Donau-Ries, we wspólnocie administracyjnej Ries z siedzibą w Nördlingen, około 25 km na północny zachód od Donauwörth, przy drodze B466.
  Wspólnoty administracyjne i związki gmin Niemiec – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.