• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wrightwood

  Przeczytaj także...
  Wielkie Los Angeles (ang. Greater Los Angeles Area) albo Southland – termin używany zarówno na określenie zurbanizowanego regionu jak i Combined Statistical Area (grupa interakcji obszarów metropolitalnych) rozciągnięty na ponad pięć hrabstw w regionie Południowej Kalifornii, to znaczy hrabstwa Los Angeles, Orange, San Bernardino, Hrabstwo Riverside i Ventura. W całym dwudziestym wieku, był to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Stanach Zjednoczonych, mimo wzrostu od 2000 roku zaczął się spadek. Jako z 2010 US Census 2010, obszar metropolitalny Los Angeles liczy około 12,8 milionów mieszkańców. Tymczasem ludność większego regionu metropolitalnego według spisu z 2010 roku szacuje się na ponad 17,8 milionów mieszkańców zaś w 2011 roku mieszkało na nim 18,1 milionów. Wielkie Los Angeles jest drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w kraju po obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, jak też jedną z największych aglomeracji miejskich na świecie.Ośrodek narciarski – ośrodek, w którym uprawiane jest narciarstwo, snowboarding i inne sporty zimowe, najczęściej w górach, w klimacie sprzyjającym zaleganiu śniegu.
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.

  Wrightwood – jednostka osadnicza w stanie Kalifornia, w północno-zachodniej części hrabstwa San Bernardino.

  Położenie[ | edytuj kod]

  CDP położone jest w górach San Gabriel w odległości ok. 48 km na północny zachód od stolicy hrabstwa, miasta San Bernardino.

  Górskie okolice Wrightwood są popularnym miejscem odpoczynku mieszkańców aglomeracji Los Angeles. W pobliżu znajduje się popularny ośrodek narciarski Mountain High, który jest najchętniej odwiedzanym tego typu ośrodkiem w południowej Kalifornii.

  San Bernardino – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na wschód od Los Angeles, w zespole miejskim Riverside-San Bernardino. Około 199,8 tys. mieszkańców. Aglomeracja miasta wynosi 1,9 mln mieszkańców.Góry San Gabriel – pasmo górskie w Ameryce Północnej, na obszarze Stanów Zjednoczonych w Kalifornii, położone równoleżnikowo, oddzielające obszar metropolitarny Los Angeles od pustyni Mojave. Najwyższym szczytem jest Mount San Antonio (nazywany częściej Mount Baldy), który ma 3067 m n.p.m.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Wrightwood (San Bernardino) (ang.). citypopulation.de. [dostęp 2018-04-16].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Wrightwood (Kalifornia) w Mapach Google
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.