• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wootton - Kent

  Przeczytaj także...
  Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.Denton with Wootton – civil parish w Anglii, w Kent, w dystrykcie Dover. W 2011 civil parish liczyła 372 mieszkańców.
  Dover – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, brytyjski port nad kanałem La Manche. Punkt Anglii najbliższy Francji – jest oddalony od francuskiego portu Calais o 34 kilometry, dlatego też Dover nazywane jest Bramą Anglii.

  Wootton to wieś blisko miasta Dover w hrabstwie Kent, w Anglii, w dystrykcie Dover, w civil parish Denton with Wootton. W 1961 roku civil parish liczyła 164 mieszkańców.

  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  W Wootton znajduje się kościół św. Marcina z XIV wieku., a w pobliżu miejscowości położony jest Wootton Park.

  Przypisy

  1. zmiany (ang.). Vision of Britain. [dostęp 2016-04-23].
  2. liczba ludności (ang.). Vision of Britain. [dostęp 2016-04-23].
  3. Historia kościoła
  4. Mapa w serwisie geograph.org.uk  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.