• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wolverine Blues

  Przeczytaj także...
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Earache Records, to niezależna wytwórnia płytowa powstała w połowie lat 80. XX wieku z inicjatywy Digby "Dig" Persona.

  Wolverine Blues – trzeci album studyjny szwedzkiego zespołu deathmetalowego Entombed, wydany w 1993 roku przez wytwórnię Earache Records. Nagranie stanowi odejście od pierwotnego dla zespołu death metalu w kierunku bardziej tradycyjnego hardrockowo-metalowego stylu, który Entombed zachował w następnych nagraniach.

  Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.

  Utwór "Wolverine Blues" był pierwotnie kompozycją jazzowego pianisty Jelly Roll Mortona. Według danych z kwietnia 2002 album sprzedał się w nakładzie 56,764 egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych.

  Lars-Göran Petrov (ur. 17 lutego 1972), znany również jako L-G Petrov - szwedzki muzyk, wokalista i autor tekstów pochodzenia macedońskiego. Lars-Göran Petrov znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Entombed. Wraz z zespołem uzyskał m.in. nominację do nagrody szwedzkiego przemysłu fonograficznego Grammis. Wcześniej występował w zespole Nihilist. Wraz z wokalistą Per Yngve "Deadem" Ohlinem współtworzył także formację Morbid. W 1992 roku na krótko związał się z zespołem Comecon. Petrov wystąpił ponadto gościnnie na płytach takich zespołów jak: Amon Amarth, The 69 Eyes, Leukemia, Rotten Sound i The Project Hate MCMXCIX.Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.

  Twórcy[]

 • Lars-Göran Petrov - śpiew
 • Nicke Andersson - gitara, perkusja
 • Uffe Cederlund - gitara, tamburyn
 • Lars Rosenberg - gitara basowa
 • Alex Hellid - gitara
 • Lista utworów[]

  1. „Eyemaster” – 3:21
  2. „Rotten Soil” – 3:27
  3. „Wolverine Blues” – 2:16
  4. „Demon” – 3:22
  5. „Contempt” – 4:34
  6. „Full of Hell” – 3:24
  7. „Blood Song” – 3:25
  8. „Hollowman” – 4:29
  9. „Heaven's Die” – 4:17
  10. „Out of Hand” – 3:07

  Przypisy

  1. allmusic ((( Wolverine Blues > Overview )))
  2. SoundScan: Metal/Hard Rock Album Sales In The US As Reported By SoundScan (ang.). roadrunnerrecords.com, 21 kwietnia 2002. [dostęp 16 stycznia 2010].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Ferdinand "Jelly Roll" Morton (ur. 20 października 1890, zm. 10 lipca 1941) – amerykański pianista jazzowy, lider zespołu i kompozytor.Lars Rosenberg (ur. 2 lutego 1971) – gitarzysta basowy w szwedzkich zespołach Therion (1994-1996), Entombed (1990–1995), Serpent, Mental Distortion, i Furcas, a także gitarzysta i wokalista Carbonized i Monastery.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.