• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wolvega

  Przeczytaj także...
  Monique Knol (ur. 31 marca 1964 w Wolvega) – holenderska kolarka szosowa i torowa, dwukrotna medalistka olimpijska oraz dwukrotna medalistka mistrzostw świata.Weststellingwerf - gmina w Holandii, w prowincji Fryzja. Ośrodek administracyjny to miasto Wolvega. W 2013 liczyła 25 518 mieszkańców. ma powierzchnię 228,45 km² i gęstość zaludnienia 115 os./km². Obecnym burmistrzem jest Gerard van Klaveren.
  Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

  Wolvega – miasto w północnej Holandii, we Fryzji. Jest ośrodkiem administracyjnym gminy Weststellingwerf. W mieście zabytkowy młyn z 1888roku.

  Z Wolvega pochodzi Monique Knol, holenderska kolarka szosowa i torowa, dwukrotna medalistka olimpijska oraz dwukrotna medalistka mistrzostw świata.

  Młyn w Wolvedze  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.758 sek.