• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wolfgang Peters

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Szwecji w piłce nożnej – drużyna reprezentująca Szwecję podczas meczów piłki nożnej mężczyzn. Została założona w 1904 roku.22 września jest 265. (w latach przestępnych 266.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 100 dni.
  Puchar Niemiec w piłce nożnej (niem. Deutscher Fußball Bund Pokal) oficjalnie nazywany „DFB-Pokal”, rozgrywki piłkarskie, rozgrywane w systemie pucharowym, corocznie, przez kluby zrzeszone w Niemieckim Związku Piłkarskim. Rozgrywki zostały rozpoczęte w 1935 roku (triumf 1. FC Nürnberg). Od 1985 finały rozgrywane są na Olympiastadion w Berlinie.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Wolfgang Peters (ur. 8 stycznia 1929, zm. 22 września 2003) – niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika.

  Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Niemiec w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo niemieckie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).Ballspielverein Borussia 09 e.V. Dortmund (także: Borussia Dortmund, BVB lub BVB 09) – niemiecki klub sportowy z siedzibą w Dortmundzie, w którym główną rolę odgrywa sekcja piłki nożnej. Borussia była jednym z klubów-założycieli Bundesligi i jest jednym z najbardziej utytułowanych w Niemczech – na swoim koncie ma osiem tytułów mistrzowskich i trzy puchary Niemiec, Puchar Zdobywców Pucharów z 1966, a także Ligę Mistrzów z 1997 oraz Puchar Interkontynentalny z tego samego roku. Klub był jednym z założycieli nieistniejącej od 2008 roku grupy G-14 zrzeszającej największe kluby Europy.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Perers zawodową karierę rozpoczynał w 1954 roku w Borussii Dortmund. W 1961 roku wywalczył z klubem wicemistrzostwo RFN. W 1963 roku dotarł z zespołem do finału Pucharu RFN, gdzie Borussia przegrała jednak 0:3 z Hamburgerem SV. W tym samym roku zdobył z Borussią mistrzostwo RFN. W 1963 roku zakończył karierę.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W reprezentacji RFN Peters rozegrał jedno spotkanie. Był to wygrany 1:0 towarzyski mecz przeciwko Szwecji rozegrany 20 listopada 1957. W 1958 roku został powołany do kadry na mistrzostwa świata. Nie zagrał na nich ani razu, a Niemcy zajęli 4. miejsce w turnieju.

  VI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1958 roku zostały rozegrane w Szwecji w dniach 8-29 czerwca. Po wybraniu Szwecji na gospodarza Mistrzostw Świata FIFA zadecydowała, że Mistrzostwa Świata będą się odbywały naprzemiennie w Europie i Ameryce.Hamburger SV (pełna nazwa Hamburger Sport-Verein e. V., w skrócie HSV) – niemiecki klub sportowy z siedzibą w Hamburgu.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie national-football-teams.com (ang.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.