• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wojna polsko-ruska  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Dresiarze – subkultura młodzieżowa, która pojawiła się w Polsce w latach 90. XX w w ramach klasy robotniczej. Termin pochodzi od zwyczaju noszenia na co dzień ubrań sportowych – dresów. Często mylona z kontrkulturą skinheadów. Określenie dresiarz jest najczęściej nacechowane ujemnie, stanowi też rodzaj stygmatyzującego stereotypu.Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Wojna polsko-ruska – polski film z 2009 r., wyreżyserowany przez Xawerego Żuławskiego na podstawie powieści Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną.

  Magdalena Czerwińska (ur. 1978 w Toruniu) – polska aktorka filmowa i teatralna, absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz krakowskiej PWST.Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) – utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej.

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 2 Realizacja
 • 3 Obsada
 • 4 Ścieżka dźwiękowa
 • 5 Odbiór filmu
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • 8 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dorota Masłowska (ur. 3 lipca 1983 w Wejherowie) – polska pisarka, dramaturg, felietonistka, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2006) za powieść Paw królowej.
  Pablopavo, właśc. Paweł Sołtys (ur. 30 marca 1978) – polski wokalista reggae i raggamuffin, jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle.
  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną – debiutancka powieść Doroty Masłowskiej wydana w roku 2002 przez wydawnictwo Lampa i Iskra Boża. Opowiada ona o Silnym oraz jego przygodach z kobietami. Książka spotkała się z pozytywnymi recenzjami Jerzego Pilcha oraz Marcina Świetlickiego, była także bestsellerem. Ponadto została przetłumaczona na wiele języków (angielski – White and Red, francuski – Polococtail Party, włoski – Prendi tutto, niemiecki – Schneeweiß und Russenrot, czeski – Červená a bílá, węgierski – Lengyel-ruszki háború a fehér-piros lobogó alatt, niderlandzki – Sneeuwwit en Russisch Rood, rosyjski – Польско-русская война под бело-красным флагом / Polsko-russkaja wojna pod bieło-krasnym fłagom, hiszpański – Blanco nieve, rojo Rusia, słowacki – Sneh a krv).
  Andrij Zaporożec (ukr. Андрій Запорожець) ps. "Sun" (właśc. Сан) - ukraiński wokalista, urodzony w 1978 r. w Charkowie (Ukraina), z zawodu lekarz pediatra.
  Ewa Kasprzyk, także Ewa Kasprzyk-Bernatowicz (ur. 1 stycznia 1957 w Stargardzie Szczecińskim) – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Talk-show – gatunek programu telewizyjnego, widowisko publicystyczne, w którym prowadzący (z reguły – jeden, choć bywają widowiska z dwoma prowadzącymi) rozmawia w studiu z uczestnikami na ustalony temat (talk-show monotematyczny), bądź na dowolne tematy (ogólny).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.