• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wojciech Górski - piłkarz  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Śląsk Wrocław – polski klub piłkarski z siedzibą we Wrocławiu. Dwukrotny mistrz Polski (1977, 2012), trzykrotny wicemistrz Polski (1978, 1982, 2011), dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (1976, 1987), dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski 1987 i 2012, oraz zdobywca Pucharu Ekstraklasy 2009. W tabeli wszech czasów ekstraklasy zajmuje 9 miejsce.KGHM Zagłębie Lubin – polski klub piłkarski z siedzibą w Lubinie. Dwukrotny Mistrz Polski z sezonu 1990/91 i 2006/2007, zdobywca Superpucharu Polski w 2007. Jego sponsorem tytularnym jest KGHM Polska Miedź SA. W tabeli wszech czasów ekstraklasy zajmuje 11 miejsce.

  Wojciech Górski (ur. 30 marca 1972 w Legnicy) – polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, wychowanek Miedzi Legnica. Aktualnie asystent trener w drugim zespole Miedzi Legnica. Maratończyk.

  Spis treści

 • 1 Kariera seniorska
 • 2 Sukcesy zawodnicze
 • 3 Kariera trenerska
 • 4 Sukcesy trenerskie
 • 5 Maratończyk
 • 6 Życie prywatne
 • 7 Biografia
 • 8 Przypisy
 • 9 Bibliografia
 • 10 Linki zewnętrzne
 • Kariera seniorska[]

  Znany głównie z występów w Zagłębiu Lubin, Ruchu Radzionków, Odrze Wodzisław Śląski, Miedzi Legnica, oraz Śląsku Wrocław. W ekstraklasie rozegrał w sumie 227 spotkań, strzelając w nich 31 bramek. Na przełomie lat 1992 – 2003 dwunastokrotnie wystąpił w europejskich pucharach.

  Janusz Kubot (ur. 22 sierpnia 1959 w Bolesławcu) – były polski piłkarz, obecnie trener KS Polkowice. Ojciec Łukasza, tenisisty ziemnego.Wrocław Maraton – bieg maratoński organizowany co roku (początkowo w maju, następnie w kwietniu, obecnie we wrześniu) we Wrocławiu. Obecnie organizatorami maratonu są Gmina Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji. Trasa maratonu posiada certyfikaty IAAF, AIMS i PZLA.
  Ciekawy chłopak, świetnie wyszkolony technicznie. Szczuplutki, bardzo zwinny. Taki dobrze przygotowany szybkościowo, dobrze operujący piłką, dużo widzący. Był urodzonym zawodnikiem linii pomocy (...) Ciekawa postać. I to co najważniejsze, był to zawodnik o dobrym strzale, doskonale czytający grę.
  – wypowiedź trenera Andrzeja Strejlaua o Wojciechu Górskim .
  Twardogóra (niem. Festenberg) – miasto w Polsce, położone w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, w gminie Twardogóra, której jest siedzibą. W Twardogórze mieszka 6802 osób (stan na 30 czerwca 2012 roku).Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cracovia Maraton to od 2002 roku coroczny maraton, który wraz z towarzyszącymi innymi imprezami sportowymi (np. Mistrzostwami Świata parlamentarzystów w biegu maratońskim, „Mini Maratonem”) odbywał się początkowo w pierwszej dekadzie maja, a obecnie organizowany jest w ostatnim tygodniu kwietnia w Krakowie. Trasa maratonu, którego hasłem jest z historią w tle przebiega przez najciekawsze miejsca w mieście. Od Cracovia Maraton IV trasa biegnie również przez Nową Hutę, co zresztą wpłynęło pozytywnie na odbiór imprezy przez zawodników. Od edycji Cracovia Maraton V zrezygnowano z organizacji półmaratonu, natomiast zainaugurowano Minimaraton im. Piotra Gładkiego (zmarłego tragicznie zwycięzcy CM z roku 2005) na dystansie 4200 m. Od VI edycji Cracovia Maraton organizowany jest w niedzielę. Głównym organizatorem imprezy jest Miasto Kraków. Patronem sportowym Cracovia Maraton jest obecnie Robert Korzeniowski.
  Ekstraklasa (nazwa marketingowa: T-Mobile Ekstraklasa) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). W latach 1927–1939 nosiła nazwę Liga, natomiast w latach 1948–2008 I liga. W jej ramach zmagania toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym, jako mistrzostwa kraju i przeznaczone są dla 16 najlepszych polskich klubów piłkarskich. Triumfator Ekstraklasy zostaje jednocześnie Mistrzem Polski, zaś najsłabsze drużyny relegowane są do I ligi polskiej (dawnej II ligi polskiej). Pierwotnie zarządzana przez Polski Związek Piłki Nożnej (w latach 1928–2005), następnie (od 18 listopada 2005) przez Ekstraklasę S.A. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie sportowej spółki akcyjnej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.
  Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn (także Puchar kraju, oficjalny skrót PP) – cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku 2 maja przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz awansuje do finału Superpucharu Ekstraklasy. Mecze finałowe turnieju są rozgrywane na 58 tysięcznym Stadionie Narodowym. PP to najbardziej prestiżowe i masowe ze wszystkich rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce – z racji liczby uczestniczących w nim drużyn – potocznie nazywane „Pucharem tysiąca drużyn”.
  Miedź Legnica – polski klub sportowy, założony w 1971 w Legnicy, jako spadkobierca MZKS Legnica. Od stycznia 2011 Spółka Akcyjna.
  Legnica (dawniej Lignica, czes. Lehnice, niem. Liegnitz, łac. Lignitium) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w środkowej części województwa dolnośląskiego, na równinie legnickiej, położone nad rzekami: Kaczawą (lewy dopływ Odry) i wpadającą do niej Czarną Wodą.
  Klub Piłkarski Odra 1922 Wodzisław Śląski – polski klub piłkarski założony w 1922 roku. Odra przez wiele lat działała jako klub wielosekcyjny. Od 1996 do 2010 roku klub nieprzerwanie występował w Ekstraklasie. Największym sukcesem w historii klubu było wywalczenie 3. miejsca w Ekstraklasie w 1997 r. Odra w sezonie 1996/1997 była półfinalistą Pucharu Polski zaś w sezonie 2008/2009 finalistą Pucharu Ekstraklasy. Czterokrotnie Odra była najlepszą górnośląską drużyną piłkarską w 1997, 2002, 2006 i 2007 roku. Odra zajmuje 19. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy.
  Piłka Nożna – tygodnik sportowy poświęcony piłce nożnej, ukazujący się od 1 czerwca 1956 (wówczas jako miesięcznik), wydawany przez firmę Marka Profusa – "Profus Management". Wydawca jest jednocześnie redaktorem naczelnym pisma.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.