Wizja Jeden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wizja Jeden (wcześniej Wizja 1) – polska stacja telewizyjna o charakterze ogólnym, wzorowana na brytyjskim kanale Sky One. Działalność rozpoczęła 1 kwietnia 1998 roku, dostępna była na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych. Ostatnim programem nadanym w Wizji Jeden był film Ostatnia misja, wyemitowany 31 marca 2001 roku o godzinie 22. W marcu 2002 roku Wizja TV została przejęta przez Cyfrę+, a następnie zlikwidowana.

Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) – nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Punktem kulminacyjnym uroczystej kolacji jest ceremonia rozdania nagród za filmy i seriale, których premiera nastąpiła w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie nagrody.

Poza filmami, serialami i programami, telewizja transmitowała również wydarzenia z koncertów, imprez sportowych i innych wydarzeń, takich jak gale wręczania Złotych Globów.

Programy Wizji Jeden[ | edytuj kod]

[ | edytuj kod]

Reklama