• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Witching Hour Productions

  Przeczytaj także...
  Azarath – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu. Powstała w 1998 roku w Tczewie. Formacji przewodzi perkusista Zbigniew "Inferno" Promiński, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Pomimo udziału w grupie wielu utytułowanych muzyków działalność Azarath skupiona jest w artystycznym podziemiu.Deus Mortem - polska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała pod koniec 2008 roku we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Marka "Necrosodoma" Lechowskiego, znanego m.in z występów w grupach Anima Damnata i Thunderbolt. Muzyk do współpracy zaprosił Zbigniewa "Inferna" Promińskiego - perkusistę zespołu Behemoth.
  Naumachia (dawniej Overture) – polska grupa grająca muzykę z pogranicza black i death metalu. Została utworzona w Wyszkowie w 1999 roku, z inicjatywy Armanda. Na początku działalności przez zespół przewinęło się wielu muzyków, mimo to Soyak, Koshen i Armand zawsze stanowili trzon zespołu. Pod koniec sierpnia 2000, zespół nagrał 3 - częściowe demo w Selani Studio, w Olsztynie.

  Witching Hour Productions – polska niezależna wytwórnia muzyczna, założona na początku lat 90. XX w. przez Bartłomieja "Barta" Krysiuka, wokalistę zespołu Hermh. W początkowym okresie działalności Witching Hour wydała m.in. kasety prekursorów black metalu w Polsce - zespołów Xantotol i Graveland. W drugiej połowie lat 90. przedsiębiorstwo zaprzestało działalności. Krysiuk wznowił działalność w 2008 roku. Tego samego roku nakładem Witching Hour ukazały się płyty zespołów Hermh i Hell-Born.

  Lost Soul – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1990 roku we Wrocławiu. Do 2009 roku ukazały się cztery albumy studyjne zespołu oceniane pozytywnie zarówno przez fanów jaki i krytyków muzycznych. Ostatni Immerse in Infinity wydany w 2009 roku promowany był pierwszym w historii zespołu teledyskiem do utworu "...If The Dead Can Speak".Hate – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death i black metalu. Powstała w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja "Quacka" Kułakowskiego, basisty Marcina "Martina" Russaka oraz perkusisty Piotra "Mittloffa" Kozieradzkiego. Jedynym członkiem oryginalnego składu pozostaje Buszko, który pełni w kwartecie funkcję głównego kompozytora i autora tekstów. Od 2006 roku skład Hate współtworzą ponadto gitarzysta Konrad "Destroyer" Ramotowski oraz perkusista Stanisław "Hexen" Malanowicz.

  Witching Hour Productions wydała ponadto płyty takich zespołów jak: Supreme Lord, Deus Mortem, Azarath, Behemoth, Mastiphal, Naumachia, December's Fire, Hate, Magnus, Masachist, Non Opus Dei, Lost Soul, Nomad, Trauma, Moon oraz Morowe.

  Hell-Born - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Sopocie z inicjatywy instrumentalisty Adama Muraszko występującego pod pseudonimem Baal Ravenlock, tuż po jego odejściu z grupy Behemoth.Supreme Lord - polska grupa wykonująca death metal. Założona w 1991 w Zielonej Górze przez Reyasha. W 1995 nastąpiła zmiana nazwy na obecną - Supreme Lord. Zespół przechodził liczne zmiany składu. Przez jego szeregi przewinęło się ok. 15 gitarzystów, a jedynym stałym członkiem zespołu jest Reyash.

  Zobacz też[]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Albumy Witching Hour Productions.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna (ang. • pol.)
 • Witching Hour Productions na YouTube (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Masachist - polska supergrupa wykonująca death metal. Zespół powstał w 2006 roku z inicjatywy perkusisty Dariusza Brzozowskiego znanego z występów w grupie Vesania i gitarzysty Mariusza Domaradzkiego byłego członka Yattering. Skład uzupełnili gitarzysta Arkadiusz "Aro" Jabłoński z formacji Shadows Land, basista Filip "Heinrich" Hałucha znany m.in. z występów w grupie Rootwater oraz wokalista Wojciech "Pig" Wąsowicz były członek Decapitated.Graveland – polska grupa muzyczna powstała z inicjatywy Roberta "Roba Darkena" Fudalego, w 1992 roku we Wrocławiu. Początkowo muzyka Graveland opierała się na prostych podziałach rytmicznych generowanych za pomocą automatu perkusyjnego i uproszczonej linii melodycznej gitary, wolnych riffach i growlu typowego dla doom metalu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hermh – polska grupa muzyczna wykonująca symfoniczny black metal. Powstała 1993 roku w Białymstoku. W 1998 roku grupa zawiesiła działalność z dorobkiem dwóch albumów studyjnych. W 2003 roku z inicjatywy wokalisty Bartłomieja Krysiuka zespół wznowił działalność m.in. z udziałem muzyków związanych z grupą Abused Majesty. Tego samego roku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Pagan Records nakładem której w 2004 roku ukazał się jej pierwszy po pięcioletniej przerwie minialbum zatytułowany Before the Eden - Awaiting the Fire. W swej twórczości grupa nawiązuje do mitologii oraz historii wampiryzmu.
  Magnus - polska grupa muzyczna wykonującą death metal. Powstała w 1987 roku we Wrocławiu. W 1997 roku zespół został rozwiązany. W 2010 roku muzycy wznowili działalność oraz nagrali album Acceptance Of Death, który ukazał się tego samego roku nakładem Witching Hour Productions.
  Xantotol - polska grupa muzyczna grająca black metal. Zespół powstał wiosną 1991 roku, pierwotnie jako duet założony przez "Małą" i "Venoma". Po kilku miesiącach działalność grupy zaowocowała debiutanckim wydawnictwem, które ukazało się jako demo pt. Glory for Centuries.
  Nomad - polska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała 1994 roku w Opocznie. Do 2007 roku zespół wydał cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Formacji przewodzą wokalista Waldemar "Bleyzabel" Twardowski oraz gitarzysta Patryk "Patrick" Sztyber, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Morowe - polska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 2006 roku w Katowicach z inicjatywy Nihila, Hansa i Baronvonba. 1 czerwca 2010 roku ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany Piekło.Labirynty.Diabły. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy jesienią 2008, a latem 2009 roku w S-tracks Studio w Katowicach. Pierwsze koncerty formacji odbyły się w 2011 roku w ramach Phoenix Rising Tour 2011. Grupa w rozszerzonym do siedmiu osób składzie poprzedziła występy zespołów Blindead i Behemoth. Zespół Morowe wziął także udział w drugiej części trasy, która odbyła się w styczniu 2012 roku. W wywiadzie dla Radia Index z 26 marca 2012, lider formacji Nihil przyznał, że grupa zawiesiła działalność.
  Bartłomiej "Bart" Krysiuk (ur. 24 sierpnia 1977 w Białymstoku) - polski wokalista i autor tekstów, a także promotor i wydawca płytowy związany ze sceną muzyki heavymetalowej. Bartłomiej Krysiuk znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w blackmetalowej grupie muzycznej Hermh. Wraz z zespołem nagrał m.in. cztery albumy studyjne, pozostaje także jednym członkiem oryginalnego składu. Przez krótki okres był także członkiem deathmetalowego zespołu Dominium. Wraz z grupą nagrał jeden album studyjny. W połowie lat 90. XX w. wraz z Markiem Kutnikiem wówczas także członkiem Hermh tworzył krótkotrwały projekt pod nazwą SS2666. W 2009 roku wystąpił gościnnie na albumie formacji Vader pt. Necropolis. Krysiuk zaśpiewał w interpretacji utworu "Black Metal" z repertuaru formacji Venom.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.