• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wirtualna Polska SA

  Przeczytaj także...
  NetSprint - wyszukiwarka internetowa opracowana przez firmę XOR Internet z Warszawy w 2000 roku, rozwijana przez NetSprint.pl Sp. z o.o..Portal internetowy – internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce WWW i traktowania go jako bramy do Internetu.
  Ekumenizm.pl – internetowy ekumeniczny serwis informacyjny powstały w 2004 roku jako inicjatywa młodych polskich chrześcijan różnych wyznań. Początkowo w redakcji pracowali wyznawcy Kościoła rzymskokatolickiego, Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Reformowanego oraz Zielonoświątkowego.

  Wirtualna Polska S.A. – w przeszłości właściciel i operator pierwszego polskiego portalu internetowego Wirtualna Polska.

  Pod koniec sierpnia 2008 Wirtualna Polska zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2007

  W grudniu 2015 spółka została wykreślona z rejestru przedsiębiorców.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Wirtualna Polska
 • Wirtualna Polska Holding
 • WPtv
 • WPmobi
 • Wpkontakt
 • Spik
 • NetSprint
 • Adkontekst
 • Ekumeniczna Agencja Informacyjna
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. REGON Wyszukiwanie. Główny Urząd Statystyczny, 2009-11-30. [dostęp 2009-12-23].
  2. Dane z Wyszukiwania Podmiotu w serwisie Ministerstwa Sprawiedliwości (KRS) dla numeru 0000068548 [dostęp: 2016-01-04]
  3. Kontakt – O Wirtualnej Polsce. Wirtualna Polska S.A.. [dostęp 2009-12-21].
  4. Wirtualna Polska została Solidnym Pracodawcą Roku 2007. Wirtualna Polska S.A., 2008-08-29. [dostęp 2009-12-23].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • O Wirtualnej Polsce
 • Portal Wirtualna Polska
 • Portal Wirtualna Polska pierwszego webmastera Wirtualnej Polski L. Bogdanowicza
 • Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna – spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, właściciel platformy medialnej online oraz uczestnik rynku reklamy internetowej, holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot wpkontakt (dawniej WPKontakt) to multimedialny komunikator dla systemu Windows umożliwiający rozmowy głosowe i video, wysyłanie SMS-ów, e-maili plików, a także rozmowy konferencyjne i czaty oraz wysyłanie wiadomości głosowych, jak i od niedawna łączenie z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi. Program jest klientem światowej sieci Jabber, a wraz z nim opcjonalnie dostarczane jest jabberowe konto w domenie jabber.wp.pl. Potrafi porozumiewać się z również z innymi komunikatorami: Gadu-Gadu i ICQ. Od wersji 2.5.0 możliwie jest użycie ponad 1000 kolorowych i animowanych emotikonów podczas rozmowy. Transmisja może być szyfrowana protokołem SSL. Program już w wersjach z roku 2001 oferował innowacyjne rozwiązanie - syntezy mowy tekstu wiadomości dzięki użyciu wtyczek Systemu Syntezy Mowy WP.
  Warto wiedzieć że... beta

  Adkontekst – sieć reklamy kontekstowej emitowanej w wynikach wyszukiwania i na serwisach partnerskich. Sieć zarządzana jest wspólnie przez NetSprint.pl i Wirtualną Polskę. Powstała na bazie wspólnych doświadczeń obu firm w obszarach wyszukiwania informacji oraz zarządzania i emisji reklam kontekstowych.
  Spik – porzucony komunikator internetowy Wirtualnej Polski, następca wpkontaktu. Głównym sponsorem prac nad rozwojem programu była Telekomunikacja Polska S.A.. Program Spik przestał być rozwijany 24 kwietnia 2009 r.. Pomimo to w następnym roku nadal zaliczany był do najpopularniejszych komunikatorów w kraju posiadając niemal trzykrotnie więcej użytkowników niż konkurencyjny Tlen, dlatego też programiści Wirtualnej Polski nadal utrzymywali funkcjonalność programu udostępniając odpowiednie poprawki, a ostatnia wersja programu wydana została w dniu 31 lipca 2012r. W dniu 24 maja 2013 r. użytkownicy programu, poprzez komunikat nadany przez operatora systemu oraz nadany na oficjalnej stronie, otrzymali informację o zaprzestaniu rozwoju oraz wsparcia Spika. Komunikator wraz z serwerem zostały wyłączone 24 czerwca 2013 r.. Rolę komunikatora Wirtualnej Polski przejęło od tego czasu Gadu-Gadu, z którym portal nawiązał współpracę.
  WPtv – telewizja internetowa portalu Wirtualna Polska o profilu rozrywkowym, bazująca na 12 kanałach tematycznych, w których za darmo oglądać można ponad 20 tysięcy klipów filmowych, w tym kilkanaście cyklicznych produkcji autorskich przygotowywanych przez zespół redakcyjny serwisu oraz producentów kontentu z Polski i ze świata. Dziennie pod adresem www.WP.tv dodawanych jest ponad 50 legalnych materiałów wideo.
  Wirtualna Polska (WP) – pierwszy polski portal internetowy, wchodzi w skład Grupy o2, siedziba w Gdańsku. Interaktywna platforma komunikacji, informacji, e-commerce oraz e-biznes.
  Główny Urząd Statystyczny, GUS – centralny organ administracji państwowej podległy Prezesowi Rady Ministrów zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. Do przekazywania danych obligują odpowiednie przepisy prawa (ustawa o statystyce publicznej oraz ogłaszany corocznie Program Badań Statystycznych). Dane mogą być udostępniane tylko w formie zagregowanej (opracowanej), która uniemożliwia identyfikację pojedynczych respondentów (tajemnica statystyczna).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.681 sek.