• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wirtualna Polska  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  dobreprogramy – polski portal internetowy w całości poświęcony legalnemu oprogramowaniu, stanowiący własność firmy dobreprogramy Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.OKO.press – polski internetowy serwis informacyjny o tematyce polityczno-społecznej, specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym i sprawdzaniu faktów .
  Lista serwisów i usług Wirtualnej Polski[ | edytuj kod]

  Strony główne[ | edytuj kod]

  wp.pl, o2.pl

  Informacje[ | edytuj kod]

  WP Wiadomości, WP Opinie, WP #dziejesie, WP Pogoda, Wawalove

  Biznes i finanse[ | edytuj kod]

  money.pl, WP Finanse

  Sport[ | edytuj kod]

  WP SportoweFakty

  Skrzynki pocztowe[ | edytuj kod]

  WP Poczta, poczta o2

  Marek Borzestowski (ur. 1971 r.) – założyciel pierwszego w Polsce portalu Wirtualna Polska, absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, studiował także na Uniwersytecie Walijskim w Wielkiej Brytanii. Pracę dyplomową pisał w Ośrodku Badań Nuklearnych w Karlsruhe.XHTML (ang. Extensible HyperText Markup Language, rozszerzalny język znaczników hipertekstowych) – język służący do tworzenia stron WWW ogólnego przeznaczenia. Specyfikacje XHTML przygotowuje organizacja W3C.

  Wideo[ | edytuj kod]

  WP Wideo, WP Pilot

  Telewizja i program TV[ | edytuj kod]

  Telewizja WP, WP Program TV

  Radio on-line[ | edytuj kod]

  Internetowa platforma radiowa Open.fm, internetowe WP Radio

  Serwisy lifestyle[ | edytuj kod]

 • WP Kobieta, WP Facet,
 • WP Moto, WP Autokult, Autocentrum.pl
 • WP abcZdrowie,
 • WP Parenting,
 • WP Kuchnia, WP Dom,
 • WP Książki,
 • WP Film, WP Teleshow
 • WP Turystyka,
 • WP Gwiazdy,
 • WP Magazyn.
 • Serwisy o nowych technologiach[ | edytuj kod]

  dobreprogramy.pl, WP Tech, WP Komórkomania, WP Gadżetomania, WP Fotoblogia

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna – spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, właściciel platformy medialnej online oraz uczestnik rynku reklamy internetowej, holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot

  Usługi e-commerce[ | edytuj kod]

  Zakupy: WP radarOkazji

  Moda: Domodi, Allani

  Projektowanie i wyposażenie domów i mieszkań: Homebook

  Projekty domów: Extradom.pl

  Turystyka i noclegi: wakacje.pl, nocowanie.pl, eHoliday

  Usługi finansowe: Direct Money, totalmoney.pl, finansowysupermarket.pl

  Motoryzacja: Superauto.pl

  Tomasz Machała (ur. 26 kwietnia 1978 w Warszawie) – polski dziennikarz, redaktor naczelny serwisu internetowego naTemat.pl.o2.pl – polski portal internetowy stanowiący własność Grupa o2 S.A. (dawniej o2.pl Sp. z o.o., a wcześniej MediaOne Sp. z o.o.). Znany przede wszystkim dzięki Komunikatorowi Tlen.pl umożliwiającemu domyślnie komunikacje z sieciami Tlen i Gadu-Gadu.

  Kontrowersje[ | edytuj kod]

  W styczniu 2020 portal internetowy OKO.press opublikował tekst, w którym opisał współpracę Wirtualnej Polski z Ministerstwem Sprawiedliwości. Według portalu miała ona polegać m.in. na cenzurze i blokowaniu artykułów krytycznych wobec Zbigniewa Ziobry oraz pisaniu pod fikcyjnymi nazwiskami tekstów wspierających ministerstwo. Wirtualna Polska powołała wewnętrzny zespół, który zbadał działalność pionu wydawniczego w Wirtualnej Polsce Media. W związku ze sprawą stanowisko redaktora naczelnego stracił Tomasz Machała, który wyjaśnił, że nie jest zainteresowany publikacjami w sytuacji, w której chodzi o sprawy błahe, bez istotnego znaczenia, w szczególności, gdy dotyczy to polityków. Jednocześnie zespół podał, że wpływy reklamowe pochodzące z Ministerstwa Sprawiedliwości i agencji obsługujących wyniosły poniżej 1% przychodów Wirtualna Polska Holding w całym 2019 roku. Było to wielokrotnie mniej od podawanych w mediach 125 milionów złotych. Jednocześnie Wirtualna Polska wprowadziła nowy Kodeks Etyki Dziennikarskiej i zasady współpracy pomiędzy pionem wydawniczym, a pionem sprzedaży. Rozdzieliła również funkcję redaktora naczelnego od funkcji szefa produktu wydawniczego, które wcześniej przypisywane były jednej osobie. Zgodnie z nowymi ustaleniami redaktor naczelny ma dbać o niezależność, jakość publikacji i dobór treści, a szef produktu wydawniczego wraz z Zespołem Zarządzającym Wirtualna Polska Media SA odpowiada za realizację celów biznesowych spółki.

  Orange (dawniej Idea) – cyfrowa sieć telefonii komórkowej w Polsce. Operatorem sieci jest PTK Centertel. Posiada 27 mln przydzielonych numerów. Posiada ponad 14,9 mln klientów.Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – instytucja publiczna mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi (takimi jak akcje, obligacje, prawa poboru itp.) oraz niebędącymi papierami wartościowymi instrumentami finansowymi (takimi jak opcje, kontrakty terminowe) dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Obrót regulowany jest przez regulamin giełdy, szczegółowe zasady obrotu giełdowego, Komisję Nadzoru Finansowego oraz ustawy:


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Politechnika Gdańska – państwowa uczelnia wyższa o profilu technicznym w Gdańsku. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 5. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 756. pośród wszystkich typów uczelni.
  Private equity - termin oznaczający inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym, w celu osiągnięcia średnio- i długoterminowych zysków z przyrostu wartości kapitału.
  VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) – technika umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP, popularnie nazywana "telefonią internetową". Dane przesyłane są przy użyciu protokołu IP, co pozwala wykluczyć niepotrzebne "połączenie ciągłe" i np. wymianę informacji gdy rozmówcy milczą.
  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
  Money.pl – polski portal internetowy zajmujący się finansami, gospodarką i ekonomią, którego wydawcą jest Grupa Wirtualna Polska, a do 2015 roku prowadzony był przez przedsiębiorstwo Money.pl sp. z o.o. Spółka działa od 2000 roku, a w 2018 roku, zmieniła nazwę na TotalMoney Sp. z o.o. Portal wyrósł z Wirtualnego Serwisu Ekonomicznego. Do stycznia 2015 redaktorem naczelnym i współtwórcą sukcesu portalu był Tomasz Bonek.
  Poczta elektroniczna lub krótko e-poczta, (ang. electronic mail krótko e-mail) – usługa internetowa, w nomenklaturze prawnej określana zwrotem świadczenie usług drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej usługi.
  Marcin Meller (ur. 23 października 1968 w Warszawie) – polski historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny, dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.979 sek.