• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wioska przeklętych - film 1995

  Przeczytaj także...
  Albinizm (bielactwo) – brak pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka (czerwone oczy lub, rzadziej, niebieskawe). Osobnik posiadający tę cechę nosi miano albinosa.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.

  Wioska przeklętych (tytuł oryginalny Village of the Damned) – amerykański film fabularny (horror) z roku 1995 w reżyserii Johna Carpentera. Remake filmu pod tym samym tytułem z 1960 roku, oparty na powieści Johna Wyndhama Kukułcze jaja z Midwich.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Film fabularny – film fikcji, film aktorski przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach. Jeden z głównych rodzajów filmowych obok filmu animowanego, filmu dokumentalnego i filmu oświatowego. Posiada fabułę, czyli dramaturgiczną, najczęściej wielowątkową opowieść.

  Opis fabuły[]

  Wszyscy ludzie w mieście zapadają w dziwną śpiączkę trwającą sześć godzin. Gdy po tym czasie budzą się z niej, okazuje się, że dziesięć kobiet jest w ciąży. Wszystkie rodzą w jednakowym czasie identyczne dzieci (pięciu chłopców i pięć dziewczynek). Jednak jedna z kobiet rodzi martwe dziecko – dziewczynkę. Gdy dzieci dorastają, są prawie nie do rozróżnienia: wszystkie są albinosami – mają białe włosy, ziemistą cerę i przerażające spojrzenie. Ciągle trzymają się razem. Jeden z chłopców, David, próbuje się wyłamać spod kontroli przewodzącej w tej grupie Mary, ale Mara nie zamierza zmienić celu, dla którego cała dziesiątka się urodziła...

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .Śpiączka, koma (z gr. κῶμα koma, znaczy głęboki sen, łac. coma) – ilościowe zaburzenie świadomości. Często jest wynikiem uszkodzenia tworu siatkowatego. Może to być uszkodzenie pierwotne lub wtórne, powstałe w sposób pośredni wskutek np. procesu ekspansywnego lub uszkodzenia pochodzenia naczyniowego.

  Metoda uśmiercania[]

  Gdy dorosła osoba powie dzieciom coś nieprzyjemnego, niechcący je uderzy lub chociażby będzie się w nie wpatrywać, zauważy coś przed czym nie ma ucieczki. Oczy dziecka zaczną świecić: początkowo na zielono, gdy jednak przejdą do czerwieni, człowiek ginie z własnej ręki. Jedyną metodą odparcia ich ataków będzie blokowanie myśli (głębokie rozmyślenia, np. o morzu lub ceglanym murze)

  John Howard Carpenter (ur. 16 stycznia 1948 w Carthage w stanie Nowy Jork w USA) – amerykański reżyser filmowy i scenarzysta, twórca głównie horrorów oraz filmów science fiction.Oko – narząd receptorowy umożliwiający widzenie. W najprostszym przypadku chodzi o zdolność wykrywania pewnego zakresu promieniowania elektromagnetycznego. Bardziej skomplikowane oczy są w stanie dostarczyć informacje o kierunku padania światła, jego intensywności oraz kształtach obiektów.

  Ciekawostki[]

 • Reżyser filmu, John Carpenter zagrał w filmie mężczyznę w budce telefonicznej.
 • Zdjęcia realizowano w takich miejscach, jak: Inverness.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Wioska przeklętych w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Wioska przeklętych w bazie stopklatka.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.