• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Winnemucca

  Przeczytaj także...
  Interstate 95 – amerykańska autostrada międzystanowa we wschodniej części kraju o długości 3101 kilometrów (1 927 mil). Początek znajduje się w Miami na Florydzie, a kończy się w okolicach Houlton w stanie Maine przy granicy z Kanadą.Johnny Cash, właśc. John Ray Cash (ur. 26 lutego 1932 w Kingsland, zm. 12 września 2003 w Nashville) – amerykański muzyk country, piosenkarz i aktor. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.
  Hrabstwo Humboldt – amerykańskie hrabstwo znajdujące się w północno-zachodniej części stanu Nevada. Stolicą jest Winnemucca.
  Cmentarz. Obok tabliczka: Witamy w Winnemucca. Naszej dumie!
  Lokalizacja

  Winnemucca, stolica hrabstwa Humboldt w stanie Nevada. W roku 2000 liczba mieszkańców wyniosła 7 174.

  Historia[ | edytuj kod]

  Siedziba władz od roku 1873, kiedy upadło Unionville (obecnie w hrabstwie Pershing). 19 września 1990 Wild Bunch dokonał tu napadu na bank.

  W Winnemucca Johnny Cash skomponował piosenkę I Been Everywhere.

  Interstate 80 (I-80) jest drugą co do długości autostradą międzystanową w Stanach Zjednoczonych (po I-90). I-80 Przebiega z zachodu na wschód, z śródmieścia San Francisco, Kalifornia do Teaneck, New Jersey które jest przedmieściem Nowego Jorku. Trasa przebiega wzdłuż dawnej Lincoln Highway, pierwszej drodze powstałej w Ameryce. Od Chicago do Youngstown, Ohio jest płatna.Amtrak – operator pociągów pasażerskich w Stanach Zjednoczonych, działający od 1 maja 1971. Nazwa pochodzi od połączenia słów American i track (tor). Nominalnie jest zwykłym przedsiębiorstwem, oficjalnie zwanym National Railroad Passenger Corporation, jednak pakiet kontrolny jego akcji należy do amerykańskiego rządu federalnego. Pewna część akcji należy do tych regionalnych linii kolejowych które przekazały firmie swoje serwisy pasażerskie w momencie jej powstania.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Współrzędne: 40°58'6" N, 117°43'36" W. Całkowita powierzchnia miasta: 21,4 km² (8,3 mil²).

  Transport[ | edytuj kod]

  Przez miasto przechodzi autostrada międzystanowa nr 80, gdzie krzyżuje się z międzystanową nr 95. Znajduje się tutaj stacja Amtraka, ale nie można kupić biletów na miejscu.

  Historycznie Winnemucca była stacją Kolei Transkontynentalnej.

  Unionville – małe wymarłe miasto w hrabstwie Pershing na północnym zachodzie Nevady. Najlepsze lata od roku 1870. Do 1873 było stolicą hrabstwa Humboldt (wówczas Pershihg było jego częścią). Pozostała po nim szkoła i kilka budynków.19 września jest 262. (w latach przestępnych 263.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 103 dni.

  Gospodarka[ | edytuj kod]

  Większość mieszkańców pracuje w przedsiębiorstwach kopalnianych lub jako ich sprzedawcy, bądź kontrahenci.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Winnemucca Strona oficjalna
 • Winnemucca Blog


 • Warto wiedzieć że... beta

  Bank – osoba prawna wykonująca działalność gospodarczą, polegającą na przyjmowaniu depozytów, udzielaniu kredytów, wydawaniu instrumentów pieniądza elektronicznego oraz innych czynności, określonych przepisami ustawy Prawo bankowe i wymienionych w statucie banku. Banki należą do tak zwanych instytucji zaufania publicznego.
  Hrabstwo Pershing znajduje się w północno-zachodniej części stanu Nevada. W roku 2000 liczba ludności wynosiła 6 693. Stolicą jest Lovelock.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.852 sek.