• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Windows RT

  Przeczytaj także...
  Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) - arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows i MacOS. Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek w roku 1987 i stała się przebojem. Postępujący sukces rynkowy programu sprawił, że w roku 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, by przypominać wyglądem arkusz Excel. Od wersji 5 wydanej w 1993 program zawiera wbudowany język Visual Basic. Od wersji 4.0 dostępny w wersji polskiej.Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.
  Windows Store - sklep z aplikacjami dla systemu operacyjnego Windows 8, został po raz pierwszy zaprezentowany przez firmę Microsoft na konferencji 6 grudnia 2011 roku. Jest to jedyne źródło, z jakiego użytkownicy mogą pobierać aplikacje z interfejsem Modern UI.

  Windows RT – wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows dla urządzeń ARM, takich jak tablety. Sprzedawany był tylko na nowych urządzeniach, nie był dostępny jako osobny produkt. Razem z systemem dostarczany był pakiet Office 2013 RT zawierający aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote. Windows RT posiada klasyczny pulpit, jednak w przeciwieństwie do Windows 8 nie da się na nim zainstalować żadnych dodatkowych aplikacji działających w standardowych okienkach; nowe aplikacje działające w interfejsie Modern UI można instalować jedynie z oficjalnego sklepu Windows Store.

  Microsoft PowerPoint – program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows oraz Mac OS.Microsoft Design Language (MDL) (dawniej Modern UI) – nazwa języka projektowania interfejsu firmy Microsoft opartego głównie na typografii.

  Nazwa systemu Windows RT została ogłoszona w dniu 16 kwietnia 2012 roku.

  Windows RT spotkał się z komercyjną porażką. Produkt nie jest już aktualizowany.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Windows RT: często zadawane pytania. Windows.com. [dostęp 23.04.2013].
  2. Wprowadzenie do pakietu Office 2013 RT dla Użytkowników Domowych i Uczniów. Office.com. [dostęp 23.04.2013].
  3. Windows Announcing the Windows 8 Editions. The Windows Blog. [dostęp 08.06.2012].
  4. Windows RT, czyli Microsoft na przekór wszystkiemu, CHIP, 26 września 2013 [dostęp 2018-12-12] (pol.).
  Microsoft OneNote - program komputerowy - notatnik pracujący w trybie graficznym przeznaczony do łatwego tworzenia i organizowania notatek. Program OneNote po raz pierwszy pojawił się w pakiecie Microsoft Office w 2003 roku. Od wersji 2007 dodawany jest do wersji pakietu Office przeznaczonej dla użytkowników domowych.Architektura ARM (Advanced RISC Machine, pierwotnie Acorn RISC Machine) jest 32-bitową architekturą (modelem programowym) procesorów typu RISC.
  Warto wiedzieć że... beta

  Microsoft Word – procesor tekstu firmy Microsoft. Pierwotnie stworzony przez Richarda Brodie dla komputerów PC z systemem DOS w roku 1983. Kolejne wersje powstawały dla Macintosha (1984), SCO UNIX i Windows (1989). Pierwotnie samodzielny program, stał się później częścią pakietu biurowego Microsoft Office. Od wersji 2.0 dla Windows dostępny w wersji polskiej.
  Microsoft Office 2013 (formalnie Office 15) − wersja pakietu biurowego Microsoft Office dla Microsoft Windows oraz następca Microsoft Office 2010. Office 2013 zawiera rozszerzoną obsługę formatów plików, zaktualizowany interfejs użytkownika i wsparcie dla urządzeń dotykowych. Office 2013 współpracuje z architekturami IA-32 oraz x64 systemów operacyjnych i wymaga Windows 7, Windows Server 2008 R2 lub Windows 8.
  Microsoft Outlook – menedżer informacji osobistych i program komunikacyjny zapewniający ujednolicone miejsce do zarządzania pocztą e-mail, kalendarzami, kontaktami oraz innymi informacjami osobistymi i zespołowymi. Program Outlook można kupić w pakiecie Microsoft Office lub osobno. Odpowiednikiem Outlook-a w systemie Mac OS był do 2010 roku Microsoft Entourage.
  Windows 8 jest wersją systemu operacyjnego Microsoft Windows, produkowanego przez Microsoft przeznaczoną do użytku na komputerach osobistych, włączając w to domowe i firmowe komputery stacjonarne, laptopy i tablety PC. Proces rozwoju systemu rozpoczął się w 2009 roku przed premierą jego poprzednika Windows 7. Jego istnienie zostało potwierdzone na targach CES 2011, gdzie zaprezentowano wersję działającą na procesorze ARM, następnie od września 2011 do maja 2012 wydano trzy wersje rozwojowe systemu. 27 sierpnia 2012 system został uznany za ukończony i uzyskał status RTM. Oficjalna premiera systemu Windows 8 odbyła się 26 października 2012 roku w Nowym Jorku. Razem z nim Microsoft zaprezentował system Windows Phone 8, przeznaczony na telefony komórkowe.
  Tablet – przenośny komputer większy niż telefon komórkowy lub palmtop, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią Multi-Touch. W przeciwieństwie do większości klasycznych urządzeń tablet PC, tablety nowszego typu nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.482 sek.