• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Windows Media

  Przeczytaj także...
  Windows Media Services (WMS) jest komponentem o charakterze usługi sieciowej, wbudowanym w system operacyjny Microsoft Windows, pozwalającym na udostępnianie mediów strumieniowych w sieci lokalnej oraz w Internecie. Pliki multimedialne mogą być dostarczane w jednym z formatów Windows Media oraz w formatach: MP3 i JPEG. WMS może działać zarówno w trybie "na żądanie" (on-demand) jak i "na żywo" (live).Przesyłanie strumieniowe − technologia przesyłania multimediów umożliwiająca odtwarzanie danego pliku audio/wideo w tym samym momencie, w którym dane są wysyłane, lub tuż po ich otrzymaniu, by zapobiec przerwom w odtwarzaniu. Przesyłanie strumieniowe eliminuje konieczność pobierania pliku przed jego odtworzeniem. Pliki przesyłane strumieniowo nie są zapisywane na dysku i ich kolejne fragmenty znikają z pamięci tuż po ich odtworzeniu. Technologia ta jest wykorzystywana najpowszechniej w radiu internetowym i telewizji internetowej.
  Windows Media Audio (WMA) - format kompresji dźwięku stworzony przez Microsoft. W zamierzeniach producenta ma konkurować z formatem MP3.

  Windows Media – technologia multimedialna opracowana przez firmę Microsoft. Obejmuje narzędzia Windows Media Format do kodowania i dekodowania audio i wideo, Windows Media Services do publikowania strumieniowego audio i wideo na serwerze, a także Windows Media Player do odtwarzania multimediów.

  Windows Media Rights Manager – system zarządzania prawami cyfrowymi (Digital Rights Management, DRM) opracowany przez Microsoft, służący do zabezpieczania cyfrowej treści i dystrybuowania jej przez Internet. Komponenty software’owe pozwalają na publikowanie plików w zaszyfrowanym formacie, konfigurowanie i zarządzanie witryną i związanymi z tym licencjami. Od wersji 6.2 Windows Media Player sprawdza zabezpieczenia, zanim rozpocznie odtwarzanie plików – jeśli nie były one autoryzowane przez licencję w komputerze, WMP odsyła do stosownej witryny po rejestrację.Wideo (z łaciny "widzę") – technika elektroniczna bazująca na sekwencji nieruchomych obrazów, które mogą być nagrywane, przetwarzane, transmitowane, a następnie odtwarzane dając złudzenie ruchu. Terminem tym określa się również sekwencję obrazów zarejestrowaną na nośniku danych.

  Natywne formaty[]

  Zobacz też[]

 • Windows Media Player
 • Windows Media Audio
 • Windows Media Video
 • Windows Media Rights Manager

 • Windows Media Player (w skrócie WMP) – stworzony przez firmę Microsoft program komputerowy pełniący głównie funkcję odtwarzacza multimedialnego używanego do odtwarzania cyfrowych multimediów: plików dźwiękowych, wideo, grafik na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Microsoft Windows, a także na urządzeniach zgodnych ze specyfikacją Pocket PC i innych z systemem Windows Mobile. Microsoft wydał również wersje aplikacji na komputery Apple Macintosh i Solaris, lecz zaniechał ich kontynuacji. Graficznie, Windows Media Player przypomina program pełniący funkcję klienta BitTorrent i P2P (peer-2-peer) Ares.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.