• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wimbledon - dzielnica

  Przeczytaj także...
  London Borough of Merton – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego południowej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Merton (ang. Merton Council). Na terenie gminy rozgrywany jest najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie Championships, Wimbledon.Wspólnota gruntowa – w obecnym polskim prawie cywilnym, nieruchomość stanowiąca przedmiot współwłasności o pewnych szczególnych cechach. Jej istotą jest uprawnienie do korzystania ze wspólnego gruntu (wykazy imienne uprawnionych włościan w danej wsi to tabele nadawcze i tabele likwidacyjne w Królestwie Polskim).
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Widok na dzielnicę z lotu ptaka

  Wimbledon – dzielnica w południowo-zachodniej części Londynu w Wielkiej Brytanii, w gminie London Borough of Merton, z liczbą ponad 57 tysięcy mieszkańców.

  Na terenie dzielnicy znajdują się korty tenisowe należące do All England Lawn Tennis and Croquet Club, na których rozgrywane są prestiżowe turnieje Wimbledonu. Ponadto dzielnica jest jednym z największych obszarów wspólnoty gruntowej w Londynie – Wimbledon Common.


  Wimbledon – tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.All England Lawn Tennis and Croquet Club (AELTCC) – położony jest w londyńskiej dzielnicy London Borough of Merton. Klub ten, założony w 1868 roku jako All England Croquet Club, jest od 1877 roku organizatorem wielkoszlemowego, tenisowego turnieju w Wimbledonie (The Championships). Wtedy też nazwa klubu uległa ewolucji do obecnej postaci. Błyskawiczny rozwój dyscypliny oraz fakt, że stała się ona główną areną działalności towarzystwa, spowodował na krótko (w latach 1882–1889) usunięcie słowa "krokiet" z jego nazwy.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.