• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Willow Smith  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Abigail Kathleen Breslin (ur. 14 kwietnia 1996 w Nowym Jorku) - amerykańska aktorka dziecięca, nominowana, w 2007 roku do Oscara (najlepsza aktorka drugoplanowa) za rolę w filmie Mała Miss.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Willow Camille Reign Smith (ur. 31 października 2000) – amerykańska aktorka dziecięca oraz wokalistka, córka Willa Smitha i Jady Pinkett Smith, młodsza siostra Jadena Smitha. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2007 roku, w filmie Jestem legendą. Następnie pojawiła się między innymi w obrazie Kit Kittredge: Amerykańska dziewczyna u boku Abigail Breslin.

  Sefardyjczycy (także Spaniolowie, Żydzi sefardyjscy; od hebr. ספרד Sefarad "Hiszpania i Portugalia") – określenie ludności żydowskiej zamieszkującej obszar Półwyspu Iberyjskiego, posługującej się dialektami judeo-romańskimi.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Poza działalnością aktorską, Smith rozwija karierę muzyczną. Jesienią 2010 roku ukazał się jej pierwszy singel „Whip My Hair”, zaś sama Smith związała się kontraktem z wytwórnią płytową Roc Nation, należącą do rapera Jaya-Z. „Whip My Hair” uplasował się na 11. miejscu listy Billboard Hot 100, a nakręcony do niego teledysk nominowany był do nagrody BET Award w kategorii najlepszy wideoklip roku.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Smith jest drugim dzieckiem pary aktorskiej Willa oraz Jady Pinkett Smithów; ma starszego brata, Jadena, a także przyrodniego brata z wcześniejszego związku Willa – Treya. Willow, Jaden i Trey są ambasadorami projektu charytatywnego Project Zambia uruchomionego przez korporację Hasbro; projekt ma na celu pomoc afrykańskim dzieciom osieroconym wskutek AIDS. Willow Smith jest Afroamerykanką, z korzeniami sefardyjskimi, karaibskimi i kreolskimi ze strony matki.

  Hasbro Toys Enterprises, Inc. (krócej Hasbro) – druga pod względem wielkości firma na świecie (po Mattel Enterprises) zajmująca się produkcją zabawek, a od 2007 roku również produkcją filmową z udziałem bohaterów należących do firmy.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Kariera aktorska[ | edytuj kod]

  Smith zadebiutowała na wielkim ekranie w 2007 roku rolą w filmie Jestem legendą, w którym wystąpiła u boku ojca. Kolejny obraz z jej udziałem, Kit Kittredge: Amerykańska dziewczyna, miał premierę 2 lipca 2008 roku.

  W styczniu 2011 roku Will Smith przyznał, że myśli o tym, by wyprodukować remake komiksu Little Orphan Annie, w którym w główną rolę miałaby wcielić się Willow.

  Willard Christopher "Will" Smith, Jr. (ur. 25 września 1968) – amerykański aktor, producent filmowy i raper. W kwietniu 2007 roku określony przez tygodnik Newsweek mianem najbardziej wpływowego aktora w Hollywood. Smith był dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, a także czterokrotnie do Złotych Globów; zdobył ponadto kilka statuetek Grammy.31 października jest 304. (w latach przestępnych 305.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 61 dni.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Roc Nation - amerykańskie przedsiębiorstwo rozrywkowe, zajmujące się menedżmentem i publikacją muzyki, założone przez Shawna "Jaya-Z" Cartera.
  Jada Pinkett Smith (ur. 18 września 1971 Baltimore, Maryland) – amerykańska aktorka. Żona Willa Smitha, matka Jadena Smitha i Willow Smith.
  Jaden Christopher Syre Smith (ur. 8 lipca 1998) – amerykański aktor dziecięcy, raper i tancerz; syn Willa Smitha oraz Jady Pinkett Smith, starszy brat wokalistki Willow Smith. Sławę zyskał dzięki roli w filmie W pogoni za szczęściem z 2006 roku. W kolejnych latach zagrał w remake’ach obrazów Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia oraz Karate Kid.
  Jay Z, właściwie Shawn Corey Carter (ur. 4 grudnia 1969) – amerykański raper i biznesmen, jeden z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda dolarów. Według prognoz magazynu Forbes, w 2015 roku Jay Z może znaleźć się na liście Forbes 400, prezentującej 400 najbogatszych postaci w Stanach Zjednoczonych. Jego albumy rozeszły się w niemalże 50 milionach egzemplarzy, zaś sam artysta zdobył piętnaście nagród Grammy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.