• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • William Purnell Jackson

  Przeczytaj także...
  Partia Republikańska (ang. Republican Party) – amerykańska konserwatywna partia polityczna założona w 1854. Jedna z dwóch głównych sił politycznych w USA, obok Partii Demokratycznej. Potocznie nazywana „Grand Old Party” (GOP).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  William Humphreys Jackson (ur. 15 października 1839 w pobliżu Salisbury, Maryland, zm. 3 kwietnia 1915 w Salisbury, Maryland) – polityk i przedsiębiorca amerykański związany z Partią Republikańską. Dwukrotnie, najpierw w latach 1901–1905 i ponownie w latach 1907–1909, był przedstawicielem pierwszego okręgu wyborczego w stanie Maryland w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

  William Purnell Jackson (ur. 11 stycznia 1868 w Salisbury, Maryland, zm. 7 marca 1939 w Salisbury, Maryland) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej. W latach 19121914 zasiadał w Senacie Stanów Zjednoczonych jako przedstawiciel stanu Maryland.

  Salisbury - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Maryland, siedziba hrabstwa Wicomico. W 2000 liczyło 23 743 mieszkańców.Senat Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate) – ciało ustawodawcze, izba wyższa amerykańskiego Kongresu – dwuizbowego parlamentu federalnego. Senatorowie wybierani są na 6-letnią kadencję. Wybory do Senatu odbywają się co 2 lata, w każdych Amerykanie głosują na 1/3 składu izby. Ponieważ każdy stan ma dwa miejsca w Senacie, zwykle 2/3 stanów bierze udział w wyborach do Senatu w każdym dwuletnim cyklu. Ponadto stosunkowo często odbywają się wybory uzupełniające w poszczególnych stanach, gdy urzędujący senator odejdzie z izby podczas swojej kadencji.

  Jego ojciec, William Humphreys Jackson, był przedstawicielem Maryland w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

  Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, ang. United States House of Representatives – organ ustawodawczy, izba niższa Kongresu Stanów Zjednoczonych.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Biografia w Biographical Directory of the United States Congress (ang.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.