• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • William Nylander Altelius  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa świata U-18 w hokeju na lodzie jest to coroczny turniej hokeja na lodzie organizowany przez IIHF, który ma na celu wyłonienie najlepszej drużyny świata w kategorii do lat osiemnastu. Zazwyczaj rozgrywana w kwietniu. Jest rozgrywany podobnym systemem co Mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. Inną nazwą tych rozgrywek jest Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie.KHL Junior Draft (ros. Драфт юниоров КХЛ) – coroczne spotkanie, podczas którego kluby z hokejowych rozgrywek Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga (KHL) mogą uzyskać prawa do zawodników w wieku juniorskim.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  William Andrew Michael Junior Nylander Altelius (ur. 1 maja 1996 w Calgary, Alberta, Kanada) – szwedzki hokeista.

  Hokeistami zostali także jego ojciec Michael (ur. 1972), wujkowie Peter (ur. 1976) i Thommy (ur. 1989) oraz brat Alexander (ur. 1998).

  Toronto Marlies – drużyna hokejowa grająca w American Hockey League w dywizji północnej, konferencji zachodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Toronto w Kanadzie. Drużyna podlega zespołowi Toronto Maple Leafs oraz ma własą filię w ECHL, którą jest drużyna Columbia Inferno.Play-off – system rozgrywek sportowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej. Stosowany najczęściej po zakończeniu znacznie dłuższej rundy zasadniczej (nazywanej czasem - głównie w odniesieniu do rozgrywek w USA - sezonem regularnym lub zasadniczym), która wyłania uczestników play-offów oraz określa ich rozstawienie.

  Spis treści

 • 1 Kariera klubowa
 • 2 Kariera reprezentacyjna
 • 3 Sukcesy
 • 4 Przypisy
 • 5 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Klub farmerski, zwany też "drużyna farmerska", "klub satelicki", "farma" (ang. farm team), bądź afiliacja – klub lub drużyna będący jednostką stowarzyszoną dla klubu nadrzędnego, występującego w wyższej klasie rozgrywkowej.
  39. Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie – turniej hokejowy, który rozpoczął się od 26 grudnia 2014, a zakończy do 5 stycznia 2015 w kanadyjskich miastach Toronto i Montrealu. Mecze są rozgrywane w dwóch halach: Air Canada Centre oraz Bell Centre. Były to jedenaste zawody o mistrzostwo świata w Kanadzie, w których po raz pierwszym gospodarzem spotkań było także Toronto. Poprzednio Montreal był gospodarzem mistrzostw w 1978 roku. Pierwsze z miast jest gospodarzem 10 meczy fazy grupowej i dwóch ćwierćfinałów, natomiast Montreal dokłada do tego mecze półfinałowe oraz mecze o 3. miejsce i finał.
  Alexander Maximiliam Michael Junior Nylander Altelius (ur. 2 marca 1998 w Calgary, Alberta, Kanada) – szwedzki hokeista.
  NHL Entry Draft 2014 – 52. draft w historii. Odbył się w dniach 27–28 czerwca 2014 w roku w hali Wells Fargo Center amerykańskim mieście Filadelfia w stanie Pensylwania. Drużyny z NHL mogli wybrać zawodników, którzy urodzili się pomiędzy 1 stycznia 1994, a 15 września 1996 roku. Dodatkowo zawodnicy niedraftowani, niepochodzący z Ameryki Północnej urodzeni w 1993 roku mogą startować w drafcie oraz zawodnicy z draftu roku 2012, którzy nie podpisali umowy z zespołem NHL i urodzili się po 30 czerwcu 1994 kwalifikują się do ponownego wyboru.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.081 sek.