• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • William Bonin

  Przeczytaj także...
  Randy Steven Kraft (ur. 19 marca 1945) – amerykański seryjny morderca. Został skazany na karę śmierci za popełnienie 16 morderstw, ale podejrzewa się, że mógł zabić co najmniej 51 osób. Obecnie kiedy? przebywa w więzieniu stanowym San Quentin w Kalifornii, gdzie oczekuje na egzekucję.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  William George Bonin (ur. 8 stycznia 1947 w Willimantic, zm. 23 lutego 1996 w San Quentin) – amerykański seryjny morderca, znany także jako Autostradowy morderca. Taki sam pseudonim mieli również dwaj inni wielokrotni mordercy: Patrick Kearney i Randy Steven Kraft. Wraz z kilkoma wspólnikami zgwałcił i zamordował 21 młodych mężczyzn i chłopców. Udowodniono mu jednak tylko czternaście morderstw, za które został skazany na karę śmierci poprzez wstrzyknięcie trucizny.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Zastrzyk trucizny (ang. lethal injection) – potoczna nazwa sposobu wykonywania egzekucji poprzez dożylne podanie śmiertelnej dawki trucizny w celu spowodowania śmierci. Jest obecnie najpopularniejszą metodą wykonywania kary śmierci w USA - po przywróceniu najwyższego wymiaru kary w tym kraju w 1976 roku, ponad 85% egzekucji przeprowadzono właśnie za pomocą zastrzyku trucizny. Stosowana również do eutanazji np. w Holandii.

  Dzieciństwo i młodość[ | edytuj kod]

  Bonin urodził się i wychował w Connecticut. Jego ojciec był nałogowym hazardzistą i alkoholikiem. Natomiast matka często zostawiała Williama i jego braci pod opieką dziadka, który w przeszłości skazany był przez sąd za molestowanie dzieci. Mając osiem lat został aresztowany za kradzież, przez co trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, w którym młodzi ludzie odbywali karę za drobne przestępstwa. Tam był często wykorzystywany seksualnie przez starszych chłopców. Po powrocie do domu, gdy był nastolatkiem, sam zaczął molestować młodsze dzieci.

  Więzienie Stanowe San Quentin (San Quentin State Prison) - więzienie położone w Stanach Zjednoczonych, na północ od San Francisco. Zajmuje powierzchnię 1.7 km². Zostało otwarte w lipcu 1852 r. i jest najstarszym tego typu obiektem w Kalifornii. Wybudowali je mający w nim zamieszkać przyszli więźniowie, którzy przez okres jego konstrukcji byli skoszarowani na statku więziennym Waban. Do 1933 r. przebywali tu zarówno mężczyźni jak i kobiety aż do wybudowania więzienia żeńskiego w Tehachapi.

  Ofiary Bonina[ | edytuj kod]

  Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
  Los Angeles
  Los Angeles
  Geographylogo.svg
  Lokalizacja Los Angeles, gdzie Bonin dokonał najwięcej morderstw, na mapie Stanów Zjednoczonych

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Bonin w Crime Library
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.