• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wilkinson - przedsiębiorstwo

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Narzędzie – przedmiot lub urządzenie służące do bezpośredniego oddziaływania w procesie pracy na przedmiot pracy stanowiące wyposażenie człowieka lub maszyny. Większość prostych narzędzi jest maszynami prostymi. Narzędzie pozwala wykonać to, czego przeciętny człowiek nie byłby w stanie wykonać "gołymi rękami", lub ułatwia to, co może wykonać sam. Narzędziami posługują się też niektóre gatunki zwierząt.
  Gospodarstwo domowe – jeden z podmiotów gospodarczych, jedna osoba lub ich zespół, razem zamieszkujących lub osobno, wspólnie się utrzymujących (w ogromnej większości połączonych więzami biologicznymi i stanowiących rodziny). Osoby samotne, utrzymujące się samodzielnie, to jednoosobowe gospodarstwa domowe.
  Sklep Wilkinson w Northallerton

  Wilkinson – sieć sklepów w Wielkiej Brytanii zajmujących się głównie dyskontową sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, narzędzi, artykułów dla majsterkowiczów i kosmetyków. Sieć liczy około 260 sklepów i zatrudnia 21 000 pracowników. Firma sprzedaje produkty zarówno pod nazwą firmową (Wilko) jak i nazwami firmowymi producentów.

  Northallerton – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, w hrabstwie North Yorkshire. W 2001 r. zamieszkiwane przez 15 741 osób.

  Historia[]

  Pierwszy sklep o nazwie Wilkinson Hardware Store otwarty został w Leicester w roku 1930. Jego założeniem była sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego po niskich cenach. Do końca lat 30. sieć liczyła siedem sklepów. W 1960 firmę przejął syn założyciela, Tony Wilkinson. W tym czasie przedsiębiorstwo liczyło 20 sklepów. Rozwój firmy nastąpił w latach 70. wraz z ekspansją w środkowej części Anglii.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.