• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wilfred Mott  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teleskop (gr. tēle-skópos – daleko widzący) – jest narzędziem, które służy do obserwacji odległych obiektów poprzez zbieranie promieniowania elektromagnetycznego (np. światła widzialnego). Pierwsze znane praktyczne teleskopy zostały skonstruowane przy użyciu soczewek ze szkła w Holandii na początku XVII wieku przez Hansa Lippersheya, a wkrótce potem przez Galileusza we Włoszech. Znalazły zastosowanie w działaniach militarnych i w astronomii.Pierwszy Doktor (ang. First Doctor) - postać fikcyjna z brytyjskiego serialu science-fiction Doktor Who. W postać wcielił się William Hartnell. W 1983 w historii The Five Doctors z powodu śmierci aktora, w postać wcielił się Richard Hurndall.

  Wilfred "Wilf" Mott – postać fikcyjna związana z brytyjskim serialem science-fiction pt. Doktor Who, w którą wcielił się Bernard Cribbins. Postać ta była na początku znajomym, a później towarzyszem dziesiątego Doktora.

  Wilfred po raz pierwszy pojawił się w odcinku świątecznym z 2007 roku, Rejs potępieńców, gdzie po raz pierwszy, lecz przez bardzo krótki moment spotkał Doktora. Pojawia się następnie w pierwszym odcinku 4 serii, Partnerzy w zbrodni, gdzie zostaje wyjaśnione, że jest on dziadkiem Donny Noble, towarzyszki Doktora. Pojawia się następnie w historii Manewr Sontariański / Zatrute niebo, w którym odkrywa, kim jest Doktor oraz przypomina sobie, jak go spotkał podczas świąt. W odcinku Skręć w lewo pojawia on się w alternatywnej rzeczywistości Donny, a w historii Skradziona Ziemia / Koniec podróży jest świadkiem "ukradnięcia" Ziemi i inwazji Daleków. W historii Do końca wszechświata pomaga Doktorowi przechytrzyć plan Mistrza i wówczas widzi się z Doktorem po raz ostatni.

  Rose Tyler – postać fikcyjna z brytyjskiego serialu science-fiction Doktor Who. W postać wcieliła się Billie Piper.Donna Noble – postać fikcyjna związana z brytyjskim serialem science-fiction pt. Doktor Who, w którą wcieliła się Catherine Tate. Postać ta była towarzyszką dziesiątego Doktora (David Tennant).

  Spis treści

 • 1 Za kulisami
 • 2 Opis postaci
 • 3 Występy telewizyjne
 • 4 Uwagi
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Astronomia amatorska – hobby polegające na obserwacjach ciał niebieskich widocznych gołym okiem lub przy użyciu prostych przyrządów astronomicznych.
  Astrid Peth – postać fikcyjna związana z brytyjskim serialem science-fiction pt. Doktor Who, w którą wcieliła się Kylie Minogue. Astrid towarzyszyła Doktorowi w jego dziesiątej inkarnacji tylko w jednym odcinku pt. Rejs potępieńców, wyemitowanym po raz pierwszy 25 grudnia 2007 roku.
  Jedenasty Doktor (ang. Eleventh Doctor) – postać fikcyjna związana z brytyjskim serialem science fiction pt. Doktor Who, w którą wcielał się aktor Matt Smith. Jedenasty Doktor był ostatnią inkarnacją z oryginalnego cyklu regeneracyjnego, jaki posiadał Doktor, główny bohater serialu. Postać pojawiała się w serialu regularnie w latach 2010–2013 (co łącznie składa się na 3 pełne sezony oraz 7 odcinków specjalnych), oraz gościnnie w odcinku Głęboki oddech w 2014 roku. Dodatkowo postać ta pojawia się gościnnie w spin-offie Doktora Who, serialu Przygody Sary Jane, w odcinku Śmierć Doktora w 2010 roku.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Dalekowie (l.poj. Dalek) – fikcyjny gatunek istot pozaziemskich występujący w brytyjskim serialu science-fiction Doctor Who.
  Doktor Who (ang. Doctor Who) – brytyjski serial science-fiction, produkowany przez BBC od 1963 roku. Jego twórcami są Sydney Newman, C. E. Webber oraz Donald Wilson. W 1989 roku jego produkcja została zawieszona. Po nieudanej próbie przywrócenia serialu w 1996 roku, którą był pilot w formie filmu telewizyjnego, program ponownie powrócił na antenę dopiero w 2005 roku, dzięki Russellowi T Daviesowi, który był producentem wykonawczym serialu oraz jego naczelnym scenarzystą aż do 2010 roku. Obecnie serial składa się z blisko 800 odcinków, a jego naczelnym producentem wykonawczym jest Steven Moffat.
  British Army (Armia Brytyjska) – wojska lądowe Brytyjskich Sił Zbrojnych, powstałe w 1707 roku po zjednoczeniu Anglii i Szkocji w Królestwo Wielkiej Brytanii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.