• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wiktor Zacharow  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Ukrainy w hokeju na lodzie (ukr. Чемпіонат України з хокею) – najwyższa liga rozgrywkowa w hokeja na lodzie na Ukrainie do 2011.Mistrzostwa świata U-18 w hokeju na lodzie jest to coroczny turniej hokeja na lodzie organizowany przez IIHF, który ma na celu wyłonienie najlepszej drużyny świata w kategorii do lat osiemnastu. Zazwyczaj rozgrywana w kwietniu. Jest rozgrywany podobnym systemem co Mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. Inną nazwą tych rozgrywek jest Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Wiktor Serhijowycz Zacharow (ukr. Віктор Сергійович Захаров; ur. 8 stycznia 1994 w Kijowie) – ukraiński hokeista, reprezentant Ukrainy.

  KHL Junior Draft (ros. Драфт юниоров КХЛ) – coroczne spotkanie, podczas którego kluby z hokejowych rozgrywek Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga (KHL) mogą uzyskać prawa do zawodników w wieku juniorskim.Donbas Donieck (ukr. Хокейний клуб «Донбас» Донецьк, ros. Донбасс Донецк) – ukraiński klub hokejowy z siedzibą w Doniecku.

  Kariera[ | edytuj kod]

 • Ukraina Sokił Kijów (2011-2012)
 • Ukraina Donbas Donieck 2 (2012-2013)
 • Ukraina Donbas Donieck (2013-2014)
 • Ukraina Mołoda Hwardija Donieck (2013-2014)
 • Kazachstan Bejbarys Atyrau (2014-2015)
 • Kazachstan Jertys Pawłodar (2015)
 • Ukraina Donbas Donieck (2015-)
 • Wychowanek Sokiłu Kijów. W jego barwach grał do 2012 w lidze ukraińskiej. W KHL Junior Draft w 2012 został wybrany przez CSKA Moskwa (runda 5, numer 142). Od 2012 do 2014 był zawodnikiem Donbasu Donieck. W pierwszym sezonie w barwach rezerw tego klubu występował w nowych rozgrywkach na Ukrainie, Profesionalna Chokejna Liha, zdobywając złoty medal. W drugim sezonie wraz z pierwszym zespołem grał w rosyjskiej lidze KHL, zaś równolegle z drużyną juniorską w rosyjskich rozgrywkach MHL. Od 2014 zawodnik Bejbarysu Atyrau w lidze kazachskiej (wraz z nim jego rodak Ołeksandr Pobiedonoscew). Od lutego 2015 zawodnik Jertysu Pawłodar w tej samej lidze (wraz z nim także O. Pobiedonoscew). Od lipca 2015 ponownie zawodnik Donbasu.

  Reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie mężczyzn (ukr. Збірна України з хокею із шайбою) – kadra Ukrainy w hokeju na lodzie mężczyzn.Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  W barwach juniorskich reprezentacji Ukrainy uczestniczył w turniejach mistrzostw świata juniorów do lat 18 w 2011 (Dywizja II), 2012 (Dywizja IB), mistrzostw świata juniorów do lat 20 w 2012 (Dywizja IIA), 2013, 2014 (oba Dywizja IB; w 2014 był kapitanem zespołu). W kadrze seniorskiej uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 2013, 2014, 2015, 2016, 2018 (Dywizja I). W grudniu 2015 selekcjoner reprezentacji Ołeksandr Sawycki mianował Zacharowa kapitanem kadry seniorskiej.

  Mołodiożnaja Chokkiejnaja Liga (ros. Молодёжная Хоккейная Лига - pol. Młodzieżowa Hokejowa Liga) – drugi poziom ligowy juniorskich rozgrywek hokeja na lodzie w Rosji.Mistrzostwa świata U-20 w hokeju na lodzie jest to turniej hokeja na lodzie organizowany przez IIHF na przełomie roku tj. w grudniu i w styczniu, która ma na celu wyłonić najlepszą drużynę świata w kategorii do lat dwudziestu. Inną nazwą tych rozgrywek jest Mistrzostwa świata Juniorów w hokeju na lodzie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  36. Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie – turniej hokejowy, który odbył się od 26 grudnia 2011 do 5 stycznia 2012 w dwóch największych miastach kanadyjskiej prowincji Alberta, czyli Calgary i Edmonton. Mecze rozgrywane zostały w dwóch halach: Scotiabank Saddledome oraz Rexall Place. Były to pierwsze w historii mistrzostwa w tych miastach, zaś po raz dziesiąty zawodnicy tej kategorii wiekowej rozegrali turniej o mistrzostwo świata w Kanadzie. Poprzednio to państwo organizowało czempionat w 2010 roku.
  Kontynentalna Hokejowa Liga (KHL; ros. Континентальная хоккейная лига (КХЛ) – tranksr. Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga, ang. Kontinental Hockey League) – rozgrywki hokeja na lodzie założone w 2008 roku, stanowiące najwyższą i narodowo mistrzowską klasę rozgrywkową w Rosji. Liga ma charakter międzynarodowy, gdyż prócz drużyn rosyjskich, swoich przedstawicieli ma siedem innych państw: Białoruś, Łotwa, Kazachstan, Słowacja, Finlandia, Chorwacja, Chiny.
  Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.
  Jertys Pawłodar (kaz. ХК Ертіс Павлодар - HK Jertys Pawłodar; ros. ХК Иртыш Павлодар - HK Irtysz Pawłodar) – kazachski klub hokejowy z siedzibą w Pawłodarze.
  Ołeksandr Wiktorowycz Pobiedonoscew (ukr. Олександр Вікторович Побєдоносцев; ur. 19 listopada 1981 w Kijowie) – ukraiński hokeista, reprezentant Ukrainy.
  Kazachstan, Republika Kazachstanu (kaz. Қазақстан, Қазақстан Республикасы, trl. Ķazaķstan, Ķazaķstan Respublikasy, trb. Kazakstan, Kazakstan Respublikasy; ros. Казахстан, Республика Казахстан trl. Kazahstan, Respublika Kazahstan, trb. Kazachstan, Riespublika Kazachstan) – państwo leżące częściowo w Azji (88% powierzchni) i częściowo w Europie (12% powierzchni – tereny na zachód od rzeki Emba), powstałe w 1991 w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Graniczy z następującymi państwami: Chinami (1460 km granicy), Kirgistanem (980 km), Turkmenistanem (380 km), Uzbekistanem (2300 km) oraz Federacją Rosyjską (6467 km). Łączna długość granic Kazachstanu wynosi 12 187 km. Kazachstan ma również dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego – na długości 2340 km.
  13. Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2011 rozegrane zostały w dniach 14 - 24 kwietnia 2011 w niemieckich - Crimmitschau oraz w Dreźnie. Mecze rozgrywane zostały w dwóch halach: Kunsteisstadion im Sahnpark oraz EnergieVerbund Arena. Były to drugie w historii mistrzostwa w Niemczech. Poprzednio nasi zachodni sąsiedzi byli organizatorem mistrzostw w 1999 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.949 sek.