• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wiedomosti

  Przeczytaj także...
  Keith Rupert Murdoch (ur. 11 marca 1931 w Melbourne) – australijski wydawca, właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej - News Corporation, do której należą m.in. pisma The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel i wytwórnia 20th Century Fox. Od 2005 roku Murdoch był właścicielem serwisu MySpace.com (kupił go za 580 milionów dolarów). W czerwcu 2011 roku doszło do sprzedaży portalu firmie Specific Media za 35 milionów dolarów.The Moscow Times – anglojęzyczny dziennik wydawany w Moskwie od 1992 roku. Gazeta jest za darmo rozprowadzana m.in. w hotelach, restauracjach i kawiarniach, ale nie jest ona dostępna w kioskach. Istnieje również możliwość prenumeraty. Choć skierowana jest głównie do cudzoziemców, to czyta ją również coraz więcej Rosjan. W 2008 roku jej nakład wynosił ok. 35 000 egzemplarzy.
  Financial Times – dziennik brytyjski o elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu, zorientowany na tematykę gospodarczą i finansową (wydanie sobotnie publikuje też artykuły poświęcone kulturze i sztuce), wydawany od 1888 r. w Londynie. Pomimo nazwy pismo nie ma nic wspólnego z The Times.

  Wiedomosti (Ведомости) – rosyjski dziennik ekonomiczno-biznesowy, wydawany od 1999 roku. Właścicielem tytułu jest spółka typu joint venture utworzona przez Dow Jones & Company, dziennik „Financial Times” i grupę medialną Sanoma, wydawców gazety „The Moscow Times”. Tytuł wchodzi w skład koncernu News Corporation, będącego własnością potentata medialnego, Ruperta Murdocha.

  The Wall Street Journal – wydawana w Nowym Jorku jedna z najbardziej znanych gazet o tematyce gospodarczej. Według danych z 2005 roku, dzienny nakład wynosi 2,6 miliona egzemplarzy. Właścicielem gazety jest Dow Jones & Company.Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.

  Gazeta posiada bardzo dobrze rozbudowane zaplecze reporterskie: dla „Wiedomosti” pracuje ponad 100 reporterów działających na terytorium Federacji Rosyjskiej. Dodatkowo tytuł wykorzystuje międzynarodowe sieci reporterskie złożone z dziennikarzy gazet „Financial Times” i „The Wall Street Journal”.

  News Corporation (popularny skrót: News Corp.) – jeden z największych na świecie konglomeratów mediowych, założony i kontrolowany przez amerykańskiego miliardera australijskiego pochodzenia Ruperta Murdocha. Przychody News Corp. w 2005 r. szacowano na 23,859 miliardów dolarów amerykańskich. Konglomerat jest notowany na New York Stock Exchange.

  Gazeta drukowana jest po części na papierze w kolorze łososiowym, nawiązując tym samym do jednego ze swoich pierwowzorów – brytyjskiego „Financial Timesa”.

  Siedziba pisma znajduje się w Moskwie.

  Przypisy

  1. About Vedomosti (ang.). www.vedomosti.ru. [dostęp 2011-12-30].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.