• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Widget - serial animowany  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  VHS (ang. Video Home System) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.Roman Szafrański (ur. 1961) – polski aktor filmowy i dubbingowy. Aktor ukończył PWST we Wrocławiu w 1988 roku. Menadżer Studia Sonica.

  Widget (ang. Widget the World Watcher) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez Zodiac Entertainment w latach 1990-1992. Twórcą serialu jest Peter Keefe.

  Widget to serial proekologiczny zalecany do oglądania dla dzieci przez National Education Association. Propagowanie ochrony środowiska można znaleźć także w takich serialach animowanych jak: Kapitan Planeta i planetarianie oraz Ekoludki i Śmiecioroby.

  Serial cieszył się dużą popularnością w latach 90. Na jego podstawie powstały dwie gry video: Widget (1992) i Super Widget (1993), obie wydane przez Atlus. Wyprodukowano także serię figurek przedstawiających bohaterów serialu.

  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.Jarosław Pilarski (ur. 31 lipca 1950 w Łodzi) - polski aktor filmowy oraz lektor radiowy i telewizyjny. Dawniej często słyszany w Telewizji Polskiej a także w Polonii 1 gdzie czytał japońskie seriale animowane Gigi La Trottola i W Królestwie Kalendarza.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Tytułowy bohater jest małym, fioletowym kosmitą pochodzącym z Fioletowej Planety w Mgławicy Końskiego Łba, na której żyje idealne społeczeństwo w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa. Jej władcami są dwaj Mędrcy. Ci wysyłają na inne światy Obserwatorów. Funkcjonariuszy, którzy kierowani czystym altruizmem pomagają chronić środowisko naturalne. Widget trafia na Ziemię przez własną nieuwagę na statku wyglądającym jak meteoryt. Posiada zdolność zmiany kształtu i przeobrażania się w dowolne zwierzę ziemskie i pozaziemskie. Ale nie może zmienić się w człowieka. Gdy jest taka potrzeba, zakłada dziecięce ubranie. Towarzyszy mu Megamózg. To mieszkająca w zegarku latająca istota, która nie posiada ciała prócz głowy i dłoni. Choć między nimi jest przestrzeń, pociągnięcie go za dłoń, pociąga także głowę. Ma przeźroczystą mózgoczaszkę przez którą widać mózg. Megamózg jest przyjacielem, trochę niezdarnym geniuszem i „złotą rączką”. Pomaga Widgetowi w rozwiązywaniu problemów. Zaprzyjaźniają się z trójką rodzeństwa – Kevinem, Brianem i rzadko występującą Kristine. Wrogami są wszyscy którzy umyślnie lub skutkiem ubocznym swojej działalności niszczą przyrodę lub krzywdzą zwierzęta. Sporadycznie, Widget neutralizuje zagrażających zabytkom kultury. Niszczącymi lub kradnącymi są zarówno Ziemianie jak i istoty pozaziemskie. Niektóre odcinki wcale nie rozgrywają się na Ziemi. Ale nawet wtedy opisane w nich problemy są bardzo zbliżone do problemów Ziemian.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.

  Postacie[ | edytuj kod]

 • Widget (głos Russi Taylor) – fioletowy kosmita, główny bohater.
 • Mega Mózg (ang. Mega Brain) (głos Jim Cummings) – asystent Widgeta.
 • Kwaterka (ang. Half-Pint) – niebieski kuzyn Widgeta.
 • Kevin (głos Dana Hill) – starszy brat Briana i przyjaciel Widgeta.
 • Brian (głos Kath Soucie) – młodszy brat Kevina i przyjaciel Widgeta.
 • Kristine (głos Kath Soucie) – starsza siostra Kevina i Briana.
 • Flejtuch (ang. Ratchet) (głos Tress MacNeille) – zły bliźniak Widgeta.
 • Dr Dante (głos Jim Cummings)
 • Mega Drań (ang. Mega Slank) (głos Pat Fraley)
 • Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Mirosław Wieprzewski, polski aktor teatralny i dubbingowy. Znany z ról Prosiaczka (Kubuś Puchatek), Gargamela (Smerfy) (w tej roli drugi po Wiesławie Drzewiczu), Kulfona (w programach telewizyjnych Ciuchcia, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?), Monitora (Przybysze z Matplanety), Ratcheta (Ratchet & Clank: Załoga Q oraz Ratchet & Clank: 4 za jednego), Elfa Baliszka w spektaklu dla dzieci w Teatrze Groteska w Krakowie lub Meowtha (Pokémon).
  Jacek Jarosz (ur. 1 stycznia 1942, zm. 4 sierpnia 2009 w Warszawie) – polski aktor filmowy, dubbingowy i teatralny. W 1965 roku ukończył PWST w Warszawie. Aktor na deskach teatru debiutował 13 listopada 1965 r. Występował w Teatrze Studio w Warszawie.
  Ekoludki i Śmiecioroby (ang. The Smoggies / Stop The Smoggies ) - francusko-kanadyjski serial animowany z 1988 roku stworzony przez Colina Thiberta oraz Geralda Pottertona produkcji CINAR, emitowany w latach 90 na kanale TVP Regionalna (pasmo wspólne) oraz na kanale TVP Warszawa (WOT) . Serial był nadawany z angielskim dubbingiem oraz polskim lektorem. Liczy w sumie 52 odcinki. W Kanadzie serial ten nosi dwa tytuły Touftoufs et Polluards oraz The Smoggies, we Francji znany jest jako SOS Polluards, w USA natomiast pod nazwą Stop the Smoggies.
  Peter Keefe (ur. 1952, zm. 27 maja 2010) – amerykański producent telewizyjny. Twórca filmów animowanych. Najbardziej znany jako twórca angielskiej wersji serialu telewizyjnego Voltron – obrońca wszechświata. Zmarł w wieku 57 lat na raka.
  Eurocom Studio (dawniej Studio Eurocom) – studio dubbingowe mające swoją siedzibę w Warszawie, powstałe w 1990 roku jako spółka z udziałem kapitału francuskiego. Dawniej zajmowało się również dystrybucją filmów w kinach i na kasetach wideo. Obecnie sprzedaż praw emisyjnych została przeniesiona na odrębną spółkę Eurocom Media.
  Anna Bojarska, pseudonim Juliusz Nemo (ur. 1 października 1946 w Warszawie) – polska pisarka, eseistka, autorka sztuk scenicznych i scenarzystka filmowa. Mieszka w Paryżu.
  Krystyna Kozanecka-Kołakowska (ur. w 1960 w Poznaniu, zm. 20 listopada 2013 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa; dialogistka i scenarzystka; pedagog i reżyser dubbingu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.