• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Who Do You Think You Are

  Przeczytaj także...
  Greatest Hits (Spice Girls) - kolekcja największych przebojów grupy Spice Girls, w składzie: Emma Bunton, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Melanie Brown i Melanie Chisholm. Płyta miała promować reaktywacje zespołu i jest pierwszą płytą po "Forever", czyli po przerwie 7 lat. Album został nagrany wraz z wytwórnią Virgin. Album został wydany w 2007 roku, polską wersją zajęła się firma Emi Music Poland.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Mel B lub Melanie B, właśc. Melanie Brown (ur. 29 maja 1975 w Leeds) – brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna, była wokalistka Spice Girls (pod pseudonimem Scary Spice).

  Who Do You Think You Are – czwarty i ostatni podwójny singel brytyjskiej grupy Spice Girls z pierwszej płyty zespołu Spice. Został on wydany na jednym „A-sidzie” wraz z utworem „Mama”. Słowa do piosenki napisały Spice Girls współpracując z Paulem Wilsonem i Andym Walkinsem. Utwór został wydany mniej więcej w Dniu Komika i stał się piosenką Comic Relief 1997. B-sidem singla jest „Baby Come Round”. Długość utworu wynosi 3:59 minuty, choć tzw. „radio edit” 3:44 minuty. Produkcją zajęła się grupa Absolute.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.OBE Lulu Kennedy-Cairns, wł. Marie McDonald McLaughlin Lawrie, najbardziej znana pod scenicznym imieniem Lulu (ur. 3 listopada 1948 w Lennoxtown, East Dunbartonshire, Szkocja) – szkocka piosenkarka, kompozytorka, modelka, aktorka i osobowość telewizyjna.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Istnieją dwa dostępne teledyski. W pierwszym, reżyserowanym przez Grega Masuaka, Spicetki wykonują swoje solo, tańcząc w kolorowych i abstrakcyjnych pomieszczeniach o kształcie sześcianu. W międzyczasie przebrani ludzie wykonują niezwyczajne triki i miny. Na drugim muzycznym wideo widzimy satyryczne Spice Girls (Kathy Burke, Lulu, Dawn French, Jennifer Saunders i Llewelle Gideon), które pojawiają się za oryginalnymi członkiniami zespołu. Fragment tej wersji został umieszczony w dokumencie „One Hour of Girl Power”.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.

  Rozpoznawalność[ | edytuj kod]

  Piosenka „Who Do You Think You Are?” została rozpowszechniona dzięki oryginalnemu strojowi Geri Halliwell podczas wykonywania utworu na rozdaniu „1997 Brit Awards”. Ginger miała na sobie sukienkę z motywem flagi brytyjskiej, co przykuło uwagę zarówno fanów, jak i mediów. Po odejściu z zespołu Geri, na kolejnych trasach koncertowych jej solo wykonywały Melanie Chisholm i Melanie Brown.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.

  Return of the Spice Girls[ | edytuj kod]

  Na trasie mającej promować reaktywację zespołu w 2007 roku i nową płytę „Greatest Hits”, Spice Girls zaśpiewały utwór, będący jedną z ich najpopularniejszych piosenek. Wykonując go, miały na sobie charakterystyczne dla ich nicku i osobowości stroje:

  Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.16 kwietnia jest 106. (w latach przestępnych 107.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 259 dni.
 • Ginger Spice- odnowioną sukienkę z motywem flagi brytyjskiej,
 • Scary Spice- strój (catsuit) w „panterkę”,
 • Sporty Spice- purpurowy, sportowy dres,
 • Baby Spice- dziecinnie różowy płaszcz,
 • Posh Spice- elegancką, czarną mini.
 • Podczas wykonywania solo, Ginger była otoczona przez tancerzy z flagami brytyjskimi, Baby przez tancerzy z różowymi ubraniami, Sporty przez tancerzy stojących z nią na bokserskim ringu, Posh stała na „wybiegu” z tancerzem w eleganckim garniturze, a Scary wyłoniła się na podeście z podziemi, leżąc na skórzanej kanapie. Po finale piosenki Posh miała swoje koncertowe solo (Catwalk).

  Spice – album muzyczny z 1996 roku, brytyjskiej dziewczęcej grupy wokalnej Spice Girls. Jest to pierwsza płyta z zespołu, którą reprezentowało 5 hitowych singli, zajmujących wówczas pierwsze miejsca list przebojów.Spice World (ang. Spice World) – brytyjska komedia muzyczna opowiadająca o pracowitym tygodniu z życia słynnego wówczas zespołu Spice Girls. Film ukazuje dni prób, występów, sesji zdjęciowych, wywiadów i konferencji, a wszystko to dzieje się przed pierwszym koncertem dziewcząt na żywo w prestiżowej sali Londynu: Royal Albert Hall.

  Wydania i certyfikaty[ | edytuj kod]

 • 3 marca 1997 – Wielka Brytania
 • 16 kwietnia 1997 – Japonia
 • 7 lipca 1997 – Australia
 • Singel ten nie został wydany w USA, w przeciwieństwie do poprzednich utworów.

 • Francja (SNEP) – srebro
 • Niemcy (IFPI), Holandia (NVPI) – złoto
 • Wielka Brytania (BPI) – platyna.
 • Ciekawostki[ | edytuj kod]

 • utwór „Who Do You Thnik You Are” w niektórych państwach został wydany osobno z „Mama”.
 • oba utwory umieszczono na kompilacji „Greatest Hits” z 2007 roku.
 • w filmie piosenka ukazała się na dyskotece i była zremixowana.
 • Flaga Wielkiej Brytanii (zwana Union Jack) – niebieska z czerwonym Krzyżem św. Jerzego (patrona Anglii) w białym obramowaniu, a w tle po przekątnych nakładające się na siebie krzyże: czerwony św. Patryka (patrona Irlandii) i biały św. Andrzeja (patrona Szkocji). Formalnie nazwa flagi jako flagi narodowej brzmi Union Flag czyli "Flaga Unii", zaś nazwa Union Jack ("Proporzec Unii") formalnie odnosi się do tej flagi tylko w sytuacji, gdy jest wywieszona jako proporzec na okręcie wojennym. Jednak w praktyce znacznie częściej używa się terminu Union Jack znanego także szeroko poza granicami Wielkiej Brytanii.Mama- to czwarty singiel girlsbandu Spice Girls w składzie Victoria Beckham (Posh), Emma Bunton (Baby), Geri Halliwell (Ginger), Melanie Chisholm (Sporty) i Melanie Brown (Scary). Singiel pochodzi z debiutanckiej płyty Spice i został wydany na podwójnej stronie A z utworem "Who Do You Think You Are" 3 marca 1997. Był nagrywany w 1996 roku. W Wielkiej Brytanii singiel został sprzedany w liczbie 600.000 kopii. Słowa do utworu standardowo napisały Spicetki, prócz nich również Matt Rowe i Richard Stannard, którzy zajęli się też produkcją. British Phonography Indostry przyznało singlowi certyfikat platyny. B-sidem obydwóch utworów był "Baby Come Round".
  Warto wiedzieć że... beta

  Jennifer Jane Saunders (ur. 12 lipca 1958 w Sleaford, Anglia, Wielka Brytania) - brytyjska aktorka i autorka scenariuszy, które tworzy w duecie z Dawn French.
  Emma Lee Bunton (ur. 21 stycznia 1976 w Barnet, Hertfordshire) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Znana głównie jako członkini zespołu muzycznego Spice Girls, gdzie była znana pod pseudonimem Baby Spice. W 2006 roku brała udział w IV edycji brytyjskiego Tańca z gwiazdami gdzie zajęła 3 miejsce. Jej partnerem był Darren Bennett. Emma jest również kibicem piłki nożnej - dopinguje londyński zespół Tottenham Hotspur.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Melanie Jayne Chisholm (ur. 12 stycznia 1974 w Whiston), znana również jako Melanie C lub Mel C - brytyjska wokalistka, jedna z członkiń grupy muzycznej Spice Girls - Sporty Spice. Obecnie zajmuje się karierą solową.
  Kathy Burke, właśc. Katherine Lucy Bridget Burke (ur. 13 czerwca 1964 w Londynie) – brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, zajmująca się również reżyserią teatralną.
  Comic Relief - brytyjska organizacja charytatywna finansująca i organizująca szereg projektów mających na celu niesienie szeroko rozumianej pomocy potrzebującym w Wielkiej Brytanii i Afryce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.766 sek.