• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Whitney Houston - album

  Przeczytaj także...
  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Whitney Houston – debiutancki album studyjny amerykańskiej wokalistki Whitney Houston, wydany 14 lutego 1985 roku. Jest to najlepiej sprzedający się album artystki (do dziś sprzedał się w nakładzie ponad 25 mln egzemplarzy) i jeden z najczęściej kupowanych albumów w USA i na całym świecie.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Billboard Music Awards – jedna z czterech najważniejszych nagród przyznawanych corocznie w Stanach Zjednoczonych. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbywa się corocznie w grudniu i jest emitowana od samego początku w stacji FOX. Pierwsza edycja wręczenia nagród Billboardu odbyła się w 1990 roku i w odróżnieniu od nagrody Grammy jest przyznawana za popularność. Do popularności zalicza się sprzedaż konkretnych nagrań w roku, kiedy nagroda jest wręczana. Nagroda ta przyznawana jest „najpopularniejszym artystom/albumom/singlom”. Zestawienie popularności jest oparte na corocznym podsumowaniu Billboardu.

  W 2003 album został sklasyfikowany na 254. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „You Give Good Love” (La La) – 4:37
  2. „Thinking About You” (Kashif, LaLa) – 5:26
  3. „Someone For Me” (Raymond Jones, Freddie Washington) – 5:01
  4. „Saving All My Love for You” (Gerry Goffin, Michael Masser) – 3:58
  5. „Nobody Loves Me Like You Do” (James Patrick Dunne, Pamela Phillips-Oland) – 3:49
  6. Wykonywany przez Whitney Houston & Jermaine Jackson
  7. „How Will I Know” (George Merrill, Shannon Rubicam) – 4:36
  8. „All At Once” (Masser, Jeffrey Osborne) – 4:29
  9. „Take Good Care Of My Heart” (Steve Dorff, Pete McCann) – 4:16
  10. Wykonywany przez Whitney Houston & Jermaine Jackson
  11. „Greatest Love of All” (Linda Creed, Masser) – 4:51
  12. „Hold Me” (Creed, Masser) – 6:00
  13. Wykonywany przez Whitney Houston & Teddy Pendergrass

  Single[ | edytuj kod]

 • „You Give Good Love”
 • „Saving All My Love for You”
 • „How Will I Know”
 • „Thinking About You”
 • „Greatest Love of All”
 • Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  AlbumBillboard (USA)

  Whitney Elizabeth Houston (ur. 9 sierpnia 1963 w Newark, zm. 11 lutego 2012 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka. Według księgi rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Jej sukces otworzył drzwi innym czarnoskórym kobietom do sukcesu w filmach i muzyce pop.American Music Awards jest przyznawaną dorocznie nagrodą dla najlepszych amerykańskich muzyków. Nagroda przyznawana jest w oparciu o "popularność" danego artysty, która mierzona jest ilościa sprzedanych albumów/singli itd. AMA została ufundowana przez Dicka Clarka w 1973 roku.

  Album – Kent Music Report (Australia)

  Single – Billboard (USA)

  Nagrody[ | edytuj kod]

  Nagroda Grammy

  American Music Awards

  Billboard Music Awards

  Rolling Stone Readers/Critics Picks

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Jermaine LaJuane Jackson, znany jako Muhammad Abdul-Aziz (ur. 11 grudnia 1954 w Gary) – amerykański piosenkarz, basista, były członek The Jackson Five.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.782 sek.