• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Westminster - Kolorado

  Przeczytaj także...
  Hrabstwo Jefferson (ang. Jefferson County) – hrabstwo w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 2003 km². Według szacunków United States Census Bureau w roku 2010 liczyło 534 543 mieszkańców. Siedzibą administracyjną hrabstwa jest Golden.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  United States Postal Service (USPS) - niezależna agencja Rządu Stanów Zjednoczonych, utworzona w 1971 r. , jako "niezależna placówka działu wykonawczego" . Jest jedną z niewielu agencji, której upoważnienie wynika bezpośrednio z Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Faktycznie, powstała w 1775 r., jako United States Post Office (U.S.P.O.), w wyniku postanowień Drugiego Kongresu Kontynentalnego.

  Westminster – miasto w USA, w stanie Kolorado, w hrabstwach Adams i Jefferson położone 14 km na północ od Denver. Około 110 tys. mieszkańców (2014). Jest częścią obszaru metropolitalnego miasta Denver.

  Historia[]

  Początki osadnictwa na terenie obecnego miasta Westminster miały miejsce w okresie Gorączki Złota w latach 1858-62 (w związku z odkryciem złóż w okolicach South Platte River Valley. Istnieją dowody, że przed białymi osadnikami obszar ten zamieszkiwany był przez Indian Arapaho. Już w 1881 r. wybudowano pierwszy dworzec kolejowy.

  Arapaho (ang. Arapaho, Arapahoe) – Indianie Ameryki Północnej zamieszkujący pierwotnie obszary Prerii i mówiący językiem z rodziny algonkińskiej.Denver – miasto w USA w stanie Kolorado i stolica tego stanu. Miasto stanowi jednocześnie hrabstwo Denver (wspólna administracja).

  Pierwotna osada nosiła nazwę Harris od imienia dewelopera z Connecticut, który przybył do miasta w 1885 r. i wykupił większość gruntów miejskich. Ostatecznie w 1911 r. przemianowano Harris na współczesne Westminster.

  Demografia[]

  Według Spisu Powszechnego z 2010 r. miasto zamieszkiwało 106'114 mieszkańców co dawało mu 251 pozycję pod względęm największych miast w USA. Średnie zagęszczenie to 1'237 os. / km2. Miasto zamieszkałe jest w 85% przez ludność białą i posiada 38'343 gospodarstwa domowe.

  Amerykańskie Biuro Zarządzania i Budżetu (ang. Office of Management and Budget, OMB) sporządziło formalną definicję obszarów metropolitalnych, które są wyznaczone według granic hrabstw (z wyjątkiem regionu Nowej Anglii, gdzie miasta i miasteczka są ważniejszymi jednostkami niż hrabstwa). Te nazywane są "Metropolitan Statistical Areas" (MSA). Jeżeli dane MSA jest dostatecznie duże, tak, że można podzielić je na mniejsze obszary metropolitalne, wtedy to MSA jest nazywane "Consolidated Metropolitan Statistical Area" (CMSA), a mniejsze obszary "Primary Metropolitan Statistical Area" (PMSA).Hrabstwo Adams (ang. Adams County) to hrabstwo w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 3 102,05 km². Według szacunków United States Census Bureau w roku 2006 liczyło 414 338 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest Brighton.

  Ciekawostki[]

  W lipcu 2006 r. w rankingu magazynu Money Westminster uklasował się na 24 pozycji pod względem najlepszych miejsc do życia w USA. Obecnie średni dochów na głowę mieszkańca to około 64 tys. USD.

  Linki zewnętrzne[]

  Oficjalna strona miasta

  Przypisy

  1. Westminster, Colorado. American FactFinder. United States Census Bureau. [dostęp 08-05-2014].
  2. ZIP Code Lookup, Westminster, CO (ang.). United States Postal Service. [dostęp 2014-05-08].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.