• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • West Devon

  Przeczytaj także...
  Merrivale – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 41 km na południowy zachód od miasta Exeter i 295 km na zachód od Londynu.North Tawton – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 28 km na zachód od miasta Exeter i 275 km na zachód od Londynu. W 2005 miasto liczyło 1752 mieszkańców.
  Broadwoodkelly – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 roku civil parish liczyła 237 mieszkańców. Broadwood Kelly jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Bradehode/Bradehoda.

  West Devondystrykt w hrabstwie Devon w Anglii.

  Meeth – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 civil parish liczyła 167 mieszkańców. Meeth jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Meda.Monkokehampton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 civil parish liczyła 139 mieszkańców. Monkokehampton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Monuchementone/Monacochamentona.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Chagford
 • Hatherleigh
 • North Tawton
 • Okehampton
 • Princetown
 • Tavistock
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Beaworthy, Bellever, Belstone, Belstone Corner, Bere Alston, Bere Ferrers, Bondleigh, Bradstone, Bratton Clovelly, Brentor, Bridestowe, Broadwoodkelly, Buckland Monachorum, Coryton, Cudlipptown, Dartmoor Forest, Drewsteignton, Dunterton, Exbourne, Germansweek, Gidleigh, Gulworthy, Highampton, Horrabridge, Iddesleigh, Inwardleigh, Jacobstowe, Kelly, Lamerton, Lands common to Bridestowe and Sourton, Lewtrenchard, Lifton, Lydford, Mary Tavy, Marystow, Meavy, Meeth, Meldon, Merrivale, Milton Abbot, Monkokehampton, Northlew, Okehampton Hamlets, Peter Tavy, Sampford Courtenay, Sampford Spiney, Sheepstor, Sourton, South Tawton, South Zeal, Spreyton, Sticklepath, Stowford, Sydenham Damerel, Throwleigh, Thrushelton, Walkhampton, Whitchurch i Yelverton.

  Bratton Clovelly – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 46 km na zachód od miasta Exeter i 298 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 399 mieszkańców.Sourton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 civil parish liczyła 420 mieszkańców. Sourton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Surintone/Surintona.
  Meldon – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 37 km na zachód od miasta Exeter i 289 km na zachód od Londynu.Jacobstowe – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 roku civil parish liczyła 194 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Cudlipptown – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 42 km na zachód od miasta Exeter i 296 km na zachód od Londynu.
  Bradstone – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 56 km na zachód od miasta Exeter i 309 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 63 mieszkańców.
  Coryton – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 47 km na zachód od miasta Exeter i 300 km na zachód od Londynu.
  Thrushelton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 civil parish liczyła 197 mieszkańców. Thrushelton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Tresetone.
  Lydford – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 42 km na zachód od miasta Exeter i 295 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 394 mieszkańców.
  Highampton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 civil parish liczyła 322 mieszkańców. Highampton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Hanitone/Hantona.
  Horrabridge – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. W 2011 roku civil parish liczyła 2129 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.089 sek.