West Berkshire

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

West Berkshiredystrykt o statusie unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Berkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 153 822 mieszkańców.

Hermitage – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 21 km na zachód od centrum miasta Reading i 80 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1154 mieszkańców.Aldermaston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 15 km na południowy zachód od centrum miasta Reading i 73 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 927 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Hungerford
 • Newbury
 • Thatcham
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Aldermaston, Aldermaston Wharf, Aldworth, Ashampstead, Ashmore Green, Avington, Bagnor, Basildon, Beansheaf Farm, Beech Hill, Beedon, Beedon Common, Beenham, Benham Hill, Bloomfield Hatch, Boxford, Bradfield, Brightwalton, Brightwalton Green, Brimpton, Bucklebury, Burghfield, Burghfield Bridge, Burghfield Common, Calcot, Catmore, Chaddleworth, Chapel Row, Chieveley, Cold Ash, Colthrop, Combe, Compton, Crockham Heath, Crookham, Donnington, Downend, East Ilsley, East Garston, Eastbury, Elcot, Eling, Enborne, Enborne Row, Englefield, Farnborough, Fawley, Frilsham, Goddard's Green, Great Shefford, Greenham, Hamstead Marshall, Hampstead Norreys, Heads Hill, Hermitage, Hoe Benham, Honey Bottom, Hungerford Newtown, Hunts Green, Hyde End, Inkpen, Inkpen Common, Kintbury, Lambourn, Lambourn Woodlands, Leckhampstead, Leverton, Lower Basildon, Lower Denford, Lower Padworth, Marlston, Midgham, Midgham Green, Mortimer Common, Ownham, Padworth, Padworth Common, Pangbourne, Peasemore, Pingewood, Purley on Thames, Purton, Sandleford, Shaw, Sheffield Bottom, Snelsmore, Speen, Stanford Dingley, Stanmore, Stratfield Mortimer, Streatley, Sulham, Sulhamstead, Theale, Tidmarsh, Tidmarsh with Sulham, Tilehurst, Tutts Clump, Ufton Nervet, Upper Basildon, Upper Bucklebury, Upper Denford, Upper Eddington, Upper Lambourn, Upper Woolhampton, Wash Water, Wasing, Welford, Westbrook, West Ilsley, West Woodhay, Whistley Green, Wickham Heath, Wickham, Wickham Green, Winterbourne, Wokefield, Woodlands St Mary, Woodspeen, Woolhampton, World’s End, Yattendon.

  Winterbourne – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 26 km na zachód od centrum miasta Reading i 85 km na zachód od centrum Londynu.Sheffield Bottom – przysiółek w Anglii, w Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 6,5 km od miasta Reading. Sheffield jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Sewelle.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: West Berkshire (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  Warto wiedzieć że... beta

  Stanford Dingley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 14 km na zachód od centrum miasta Reading i 73 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 209 mieszkańców.
  Stratfield Mortimer – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 10 km na południowy zachód od centrum miasta Reading i 65 km na zachód od centrum Londynu.
  Lower Basildon – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 12 km na północny zachód od centrum miasta Reading i 70 km na zachód od centrum Londynu.
  Combe – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 37 km na zachód od centrum miasta Reading i 95 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 42 mieszkańców.
  Heads Hill – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 23 km na południowy zachód od centrum miasta Reading i 81 km na zachód od centrum Londynu.
  Welford – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire. Leży 31 km na zachód od centrum miasta Reading i 90 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 522 mieszkańców.
  Streatley – wieś i civil parish w Wielkiej Brytanii w Anglii, położona w hrabstwie Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) West Berkshire, nad rzeką Tamizą. W 2011 roku civil parish liczyła 1060 mieszkańców.

  Reklama