• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • West - okręg administracyjny Bremy

  Przeczytaj także...
  Brema (niem. Bremen) – miasto w północnych Niemczech, położone nad rzeką Wezerą (niem. Weser) w odległości ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego. Brema jest miastem na prawach kraju związkowego Niemiec (patrz: "Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema"), któremu podlega oprócz samego miasta Brema, leżące około 60 km na północ Bremerhaven.Brema , właściwie Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema (niem. Freie Hansestadt Bremen) - najmniejszy pod względem powierzchni i ludności kraj związkowy Niemiec. Brema leży nad dolnym biegiem i ujściem Wezery i obejmuje oddalone od siebie o 53 km miasta Brema (327 km²) i Bremerhaven. Oba miasta stanowią enklawy na terytorium Dolnej Saksonii. Port w Bremie stanowi z kolei eksklawę tego miasta, graniczącą z miastem Bremerhaven.
  Findorff, Bremen-Findorff (dolnoniem. Findörp) — dzielnica miasta Brema w Niemczech, w okręgu administracyjnym West, w kraju związkowym Brema.

  West – okręg administracyjny (niem. Stadtbezirk) w Bremie, w kraju związkowym Brema.

  Gröpelingen, Bremen-Gröpelingen (dolnoniem. Gröpeln) — dzielnica miasta Brema w Niemczech, w okręgu administracyjnym West, w kraju związkowym Brema.

  W skład okręgu administracyjnego wchodzą trzy dzielnice (Stadtteil):

  1. Findorff
  2. Gröpelingen
  3. Walle

  Bibliografia[]

  1. Statistisches Landesamt Bremen, Brema  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.