• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Welwyn Hatfield

  Przeczytaj także...
  Cuffley – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 10 km na południe od miasta Hertford i 23 km na północ od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4295 mieszkańców.Welham Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Hertford i 26 km na północ od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3639 mieszkańców.
  Northaw – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Hertford i 22 km na północ od centrum Londynu.

  Welwyn Hatfielddystrykt w hrabstwie Hertfordshire w Anglii.

  Welwyn – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie] Welwyn Hatfield. Leży 11 km na północny zachód od miasta Hertford i 37 km na północ od centrum Londynu. Miejscowość liczy 3254 mieszkańców.Northaw and Cuffley – gmina (civil parish) w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 11 km na południe od miasta Hertford i 23 km na północ od centrum Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Hatfield
 • Welwyn Garden City
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ayot St Lawrence, Ayot St Peter, Brookmans Park, Cuffley, Digswell, Essendon, Little Berkhamsted, Newgate Street, Northaw, Northaw and Cuffley, Oaklands, Welham Green, Welwyn, Woolmer Green.

  Ayot St Peter – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 12 km na zachód od miasta Hertford i 36 km na północ od centrum Londynu.Woolmer Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 10 km na północny zachód od miasta Hertford i 39 km na północ od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1277 mieszkańców.
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Hertfordshire (popularnie Herts) – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północ od Londynu, będące jednym z tzw. Home Counties.
  Warto wiedzieć że... beta

  Welwyn Garden City – miasto w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 9 km na zachód od miasta Hertford i 34 km na północ od centrum Londynu. W 2001 miasto liczyło 43 252 mieszkańców.
  Newgate Street – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 8 km na południe od miasta Hertford i 25 km na północ od centrum Londynu.
  Essendon – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 7 km na południowy zachód od miasta Hertford i 29 km na północ od centrum Londynu.
  Oaklands – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 10 km na północny zachód od miasta Hertford i 38 km na północ od centrum Londynu. Miejscowość liczy 2795 mieszkańców.
  Little Berkhamsted – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 6 km na południowy zachód od miasta Hertford i 28 km na północ od centrum Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Brookmans Park – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Hertford i 25 km na północ od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3475 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.