• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Welland - Kanada

  Przeczytaj także...
  Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.Region Niagara (ang. Regional Municipality of Niagara) – jednostka administracyjna kanadyjskiej prowincji Ontario leżąca w południowym Ontario.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Welland – miasto (city) w Kanadzie, w prowincji Ontario, w regionie Niagara.

  Liczba mieszkańców Welland wynosi 50 331. Język angielski jest językiem ojczystym dla 75,6%, francuski dla 11,4% mieszkańców (2006).

  Przez miasto przechodzi Kanał Welland.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Kanał Wellandzki (ang. Welland Canal, fr. Canal Welland) - droga wodna w Kanadzie, w prowincji Ontario, o długości 43,5 km, umożliwiająca żeglugę pełnomorskich statków między jeziorami Ontario i Erie omijając wodospad Niagara. Różnica poziomów jezior wynosi 99,4 m. Aby ją pokonać, statki przechodzą przez 8 wielkich śluz.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.