• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Welcome to Hell

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Welcome to Hell – debiutancki album studyjny angielskiej grupy Venom. Charakterystyczne dla płyty jest to, że porusza ona temat okultyzmu. Welcome to Hell to również pierwsze wydawnictwo w historii muzyki, zajmujące się tematem satanizmu.

  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.Okultyzm (łac. occulo – ukrywać, trzymać w tajemnicy; occultus – schowany, ukryty, tajemny) – doktryny ezoteryczne, które zakładają istnienie w człowieku i przyrodzie sił tajemnych, nieznanych i bada możliwości ich wykorzystania, oznacza rzecz "tajemną", "niedostępną". Okultyzm nazywa się również wiedzą tajemną (scientia occulta).

  Norweski zespół Mayhem wziął nazwę od jednej z piosenek, która nosi tytuł „Mayhem With Mercy” oraz zagrali piosenkę „Witching Hour” na minialbumie Deathcrush.

  Grupa High on Fire również zagrała cover „Witching Hour”, jako utwór zamykający limitowaną wersję albumu koncertowego Live a the Relapse Contamination Festival.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Sons of Satan” - 3:38
  2. „Welcome to Hell” - 3:15
  3. „Schizoid” - 3:34
  4. „Mayhem With Mercy” - 0:58
  5. „Poison” - 4:33
  6. „Live Like an Angel (Die Like a Devil)” - 3:59
  7. „Witching Hour” - 3:40
  8. „One Thousand Days in Sodom” - 4:36
  9. „Angel Dust” - 2:43
  10. „In League With Satan” - 3:35
  11. „Red Light Fever” - 5:14

  Reedycja z roku 2002 wydana przez Castle Music/Sanctuary Records[ | edytuj kod]

  1. „Sons of Satan” - 3:38
  2. „Welcome to Hell” - 3:15
  3. „Schizoid” - 3:34
  4. „Mayhem With Mercy” - 0:58
  5. „Poison” - 4:33
  6. „Live Like an Angel (Die Like a Devil)” - 3:59
  7. „Witching Hour” - 3:40
  8. „One Thousand Days in Sodom” - 4:36
  9. „Angel Dust” - 2:43
  10. „In League With Satan” - 3:35
  11. „Red Light Fever” - 5:14
  12. „Angel Dust (Lead Weight version)” - 3:03
  13. „In League With Satan (7" version)” - 3:31
  14. „Live Like an Angel (7" version)” - 3:54
  15. „Bloodlust (7" version)” - 2:59
  16. „In Nomine Satanas (7" version)” - 3:29
  17. „Angel Dust (Demo)” - 3:10
  18. „Raise the Dead (Demo)” - 3:29
  19. „Red Light Fever (Demo)” - 4:51
  20. „Welcome to Hell (Demo)” - 4:57
  21. „Bitch Witch (Outtake)” - 3:08
  22. „Snots Shit (Outtake)” - 2:06

  Twórcy[ | edytuj kod]

 • Cronos (Conrad Lant) - gitara basowa, śpiew
 • Mantas (Jeffrey Dunn) - gitara elektryczna
 • Abaddon (Tony Bray) - perkusja
 • Keith Nichol - producent
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Discogs: Venom ‎– Welcome To Hell (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2020-10-20].
  2. Eduardo Rivadavia w: AllMusic: Venom ‎– Welcome To Hell (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2020-10-20].
  Gitara elektryczna – gitara, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.Mayhem (IPA [ˈmeɪhem]) – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal, zaliczana do prekursorów gatunku. W początkowym okresie działalności utożsamiana z nurtem satanizmu teistycznego. Zespół powstał w Oslo w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty Øysteina „Euronymousa” Aarsetha, do którego dołączyli dwaj szkolni koledzy, perkusista Kjetil Manheim i Jørn „Necrobutcher” Stubberud grający na gitarze basowej. Inspiracją dla nazwy zespołu był utwór brytyjskiego zespołu Venom pt. „Mayhem with Mercy”.
  Warto wiedzieć że... beta

  Satanizm – termin określający wiele różnych systemów religijnych, wierzeń oraz praktyk, które nawiązują do różnie rozumianego Szatana.
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.