• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wel Lidzbark

  Przeczytaj także...
  Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 2 lata (na przemian letnie i zimowe) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym.
  Województwo warmińsko-mazurskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju. Siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Olsztyn. Obejmuje obszar 24 173,47 km², a w 2012 r. miało 1,45 mln mieszkańców.

  Klub Sportowy Wel Lidzbark – sportowy klub powstały w 1958 roku w Lidzbarku, z połączenia klubów: K.S. „Start” i LZS Lidzbark. Obecnie działają w nim dwie sekcje: piłki nożnej, siatkówki dziewcząt.

  Kajakarstwo[ | edytuj kod]

  Sekcja kajakowa powstała w 1975 roku. W sekcji kajakowej klubu Wel nikt jednak nie pływał na kajaku, lecz wyłącznie w kanadyjce. W tej dyscyplinie klub odnosi największe sukcesy. Zawodnicy regularnie uczestniczą w mistrzostwach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Jeden z wychowanków klubu, Paweł Baraszkiewicz jest srebrnym medalistą Olimpiady w Sydney.

  Paweł Baraszkiewicz (ur. 20 maja w 1977 w Działdowie) – polski kajakarz, wychowanek klubu Wel Lidzbark, olimpijczyk z Atlanty 1996, Sydney 2000, Aten 2004, Pekinu 2008, zawodnik Wiskordu Szczecin i Posnanii.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Piłka nożna[ | edytuj kod]

  Lidzbarscy piłkarze występują obecnie w rozgrywkach A-klasy, grupa IV województwa warmińsko-mazurskiego. Trenerem jest Przemysław Mostek.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  Lidzbark (pot. Lidzbark Welski, niem. Lautenburg) – miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie działdowskim nad rzeką Wel i Jeziorem Lidzbarskim, na pograniczu Garbu Lubawskiego i Równiny Urszulewskiej. Siedziba gminy graniczącej z dwoma innymi województwami: kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Zamieszkane przez 8217 osób (dane z 2012 r.). W pobliżu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Górznieńsko-Lidzbarski i Welski. Od 1997 r. patronem miasta jest św. Wojciech. Mieszkańcy miasta to lidzbarzacy lub lidzbarczanie (obie formy są poprawne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.661 sek.