• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Weekendowcy

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Weekendowcy (ang. The Weekenders, 1999-2004) – amerykański serial animowany stworzony przez Douga Langdale'a, późniejszego twórcę serialu Dave Barbarzyńca. Wyprodukowany przez Walt Disney Television Animation.

  Premiera serialu miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 17 kwietnia 1999 roku na kanale ABC i był emitowany w sobotnie poranki oraz w bloku Disney One Too w niedzielne poranki na antenie UPN. Ostatni odcinek został wyemitowany 29 lutego 2004 roku na antenie Toon Disney. W Polsce serial do tej pory nie był jeszcze emitowany.

  Phillip "Phil" LaMarr (ur. 24 stycznia 1967 roku) – amerykański aktor, komik i aktor głosowy. LaMarr jest jednym z pierwszych członków serialu MADtv. Znany jest z wielu ról głosowych w serialach i filmach animowanych, jak również grach video.Grey DeLisle (ur. 24 sierpnia 1972 w Fort Ord w Stanach Zjednoczonych) – amerykańska piosenkarka, która występuje też w dubbingach.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Serial opowiada o losach grupki czterech siódmioklasistów: Tino Tonitiniego, Lorraine "Lor" McQuarrie, Carvera Descartesa i Petratishkovny "Tish" Katsufrakis, którzy za każdym razem, gdy nadchodzi weekend, starają się pozbyć swoich problemów, aby czas wolny był pełen dobrej zabawy.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Jason Mardsen – Tino Tonitini
 • Grey DeLisleLorraine "Lor" McQuarrie
 • Phil LaMarrCarver René Descartes
 • Kath SouciePetratishkovna "Tish" Katsufrakis
 • Lisa Kaplan – pani Tonitini, matka Tino
 • i inni

  Wersja polska[ | edytuj kod]

  Wersja polska: na zlecenie DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL – Master Film

  Spis odcinków[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. "The Weekenders". www.bcdb.com, 2012-05-13

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Weekendowcy w bazie IMDb (ang.)
 • Weekendowcy w bazie Filmweb
 • Master Film Ltd – polskie filmowo-telewizyjne studio dźwiękowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb polskich i zagranicznych produkcji TV, filmowych i radiowych, gier komputerowych, reklam oraz prezentacji multimedialnych. Master Film dysponuje obecnie dziewięcioma studiami nagraniowo-montażowymi. Od 2003 roku opracowuje napisy w ponad 36 językach. Firma działa od 1992 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5.Toon Disney – nieistniejący już kanał telewizyjny dla dzieci, należący do holdingu The Walt Disney Company. Stacja rozpoczęła nadawanie w Stanach Zjednoczonych w 1998 roku, a sześć lat później w części krajów Europy i Azji. Po przejęciu nadawcy kanału i bloku programowego Fox Kids, w niektórych wersjach językowych Toon Disney pojawił się blok programowy pod tą nowo zakupioną przez holding marką. Łączenie obu marek dotyczyło krajów, w których istniały kanały Toon Disney, a nie było Fox Kids. Wyjątkiem były Stany Zjednoczone, gdzie Fox Kids istniał jako pasmo programowe kanału Fox Family, a Toon Disney jako odrębna stacja. 13 lutego 2009 roku koncern Disney-ABC Television Group rozpoczął standaryzacje posiadanych marek i zastępowanie marki Jetix marką Disney XD. Zmiana ta objęła także kanały Toon Disney dzielące czas antenowy z Jetix. Kanały Toon Disney, które nie emitowały tego pasma zostały przekształcone w Disney Cinemagic. Wyjątkiem były Włochy, gdzie zdecydowano się całkowicie wycofać stację z anteny, choć już niedługo po tym marka Disney Cinemagic została wykorzystana przez włoski kanał Sky Cinema Family jako weekendowe pasmo filmów animowanych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kath Soucie (ur. 18 listopada 1953) – amerykańska aktorka głosowa. Znana między innymi z udzielania głosu dla postaci Króliczki Loli w filmie animowanym Kosmiczny mecz, Linki w serialu animowanym Kapitan Planeta i planetarianie, roli jednego z Bliźniaków Cramp – Luciena, a także mamy Dextera w Laboratorium Dextera oraz roli Kangurzycy w filmach o Kubusiu Puchatku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.