• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • We Break the Dawn  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.„The Greatest” to ballada popowa stworzona przez Rica Love i Jamesa Scheffera na trzeci album studyjny Michelle Williams, Unexpected (2008). Wyprodukowany przez Jima Jonsina, utwór wydany został jako drugi singel promujący album 9 września 2008 w Stanach Zjednoczonych jedynie w systemie digital download.

  "We Break the Dawn" to piosenka dance-pop stworzona przez Andrew Framptona, Michelle Williams i Solange Knowles na trzeci album studyjny Williams, Unexpected (2008). Wyprodukowany przez Wayne'a Wilkinsa oraz Framptona, utwór wydany został jak główny singel promujący krążek dnia 15 kwietnia 2008 w Stanach Zjednoczonych.

  14 września jest 257. (w latach przestępnych 258.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 108 dni.22 września jest 265. (w latach przestępnych 266.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 100 dni.

  Spis treści

 • 1 Informacje o singlu
 • 2 Wydanie singla
 • 3 Teledysk
 • 4 Listy utworów i formaty singla
 • 5 Pozycje na listach
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Informacje o singlu[]

  Początkowo pierwszym singlem prezentującym wydawnictwo miała być kompozycja "Stop This Car", jednak plany te wycofano i potwierdzono iż utwór ma być drugą piosenką promującą krążek później usuwając "Stop This Car" na rzecz "The Greatest". "We Break the Dawn" miał swoją premierę radiową dnia 23 czerwca 2008. Zremiksowana wersja kompozycji zawiera wokal rapera Flo Ridy oraz wyprodukowana została przez DJ Montaya. Głos rapera usłyszeć można w intrze i końcowym momencie utworu.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.

  W Wielkiej Brytanii "We Break the Dawn" ukazał się dnia 22 września 2008 jedynie w formacie digital download. Miesiąc wcześniej wokalistka wykonała utwór w programie Loose Woman i był to jeden z ostatnich występów promocyjnych w tymże kraju. Z powodu znikomej promocji singel nie zyskał na popularności na Wyspach Brytyjskich.

  Solange Piaget Knowles (ur. 24 czerwca 1986) - amerykańska wokalistka, aktorka i modelka. Urodziła się i dorastała w Houston, w stanie Teksas wraz ze starszą siostrą, również piosenkarką, Beyoncé. W wieku 16 lat zadebiutowała na scenie muzycznej i od tego czasu wydała dwa albumy: Solo Star (2003) oraz Sol-Angel and the Hadley St. Dreams (2008).Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Utwór usłyszeć można było w programach stacji telewizyjnej MTV Światła Manhattanu oraz w finale show Najlepsi tancerze Ameryki.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tenitra Michelle Wiliams (ur. 23 lipca 1980 w Rockford) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Należała do zespołu Destiny’s Child, który prócz niej tworzyły: Beyoncé Knowles, a także Kelly Rowland. Nagrała dwie solowe płyty z muzyką gospel i pop. Zagrała w musicalu „Aida”. Przed dołączeniem do zespołu Michelle śpiewała w chórku. Po rozpadzie zespołu nagrała pierwszą solową płytę, która odniosła sukces na rynku w Stanach Zjednoczonych.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Wyspy Brytyjskie (ang. The British Isles, irl. Éire agus an Bhreatain Mhór, wal. Ynysoedd Prydain; 2) – megaregion fizycznogeograficzny Europy Zachodniej. Grupa wysp w północno-wschodniej części Atlantyku, położona na północny zachód od kontynentalnej Europy, oddzielona od niej kanałem La Manche i Cieśniną Kaletańską.
  Tramar Dillard (ur. 16 grudnia 1979) – amerykański raper i autor tekstów znany jako Flo-Rida lub Flo Rida (wymowa: /floʊ ˈraɪdə/). Największą popularność przyniósł mu singel "Low" z jego pierwszego albumu studyjnego Mail on Sunday.
  Unexpected, trzeci album studyjny wydany przez amerykańską wokalistkę R&B Michelle Williams dnia 29 września 2008 w Wielkiej Brytanii nakładem wytwórni Sony Music. Jest to zarazem pierwszy krążek artystki nagrany w stylistyce dance-pop zrywający z dotychczasowym wizerunkiem gospel. Album promował singel "We Break the Dawn" wydany w kwietniu 2008, podczas gdy drugim utworem ukazującym longplay stała się kompozycja "The Greatest" zaś trzecią "Hello Heartbreak".
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  Reklama