• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wayne Roycroft

  Przeczytaj także...
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.XXIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1984 roku w Los Angeles w USA. W zawodach olimpijskich udział brało 6797 sportowców, z czego ponad 1/5 stanowiły kobiety. Igrzyska zostały zbojkotowane przez większość krajów socjalistycznych w ramach retorsji za bojkot poprzednich igrzysk w Moskwie przez większość krajów zachodnich.
  WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) – olimpijska konkurencja jeździectwa, jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Jest wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym dużego doświadczenia. Zawody odbywają się najczęściej w czasie trzech dni, podczas których przebiegają trzy różne próby sprawności jeźdźca i konia.

  Wayne William Roycroft (ur. 21 maja 1946) – australijski jeździec sportowy, dwukrotny medalista olimpijski.

  James William George "Bill" Roycroft (ur. 17 marca 1915, zm. 29 maja 2011 w Camperdown, Wiktoria) – australijski jeździec sportowy, trzykrotny medalista olimpijski.

  Specjalizował się we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Brał udział w trzech igrzyskach (IO 68, IO 76, IO 84), na dwóch zdobywając medale. Oba - brązowe - medale wywalczył w drużynie (w 1968 i 1976). Podczas tych startów jednym z jego partnerów był jego ojciec Bill. W igrzyskach brali także udział jego żona Vicki oraz bracia Barry i James.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na stronie Australijskiego Komitetu Olimpijskiego
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.