• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Watain  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Season of Mist – francuska wytwórnia płytowa, mająca również filię w Stanach Zjednoczonych. Season of Mist współpracuje z amerykańską filią EMI Music, która zapewnia dystrybucję wydawnictw wytwórni na terenie Stanów Zjednoczonych.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Watain - szwedzki zespół muzyczny grający black metal założony w 1998 roku. Nazwa grupy została zainspirowana tytułem utworu amerykańskiej formacji Von.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Wideografia
 • 5 Nagrody i wyróżnienia
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Erik "E" Danielsson, 2008

  Zespół powstał w 1998 roku w Uppsala w składzie: Erik "E" Danielsson, Håkan "H" Jonsson, Pelle "P" Forsberg oraz C. Blom. Tego samego roku ukazało się pierwsze demo pt. Go Fuck Your Jewish "God". Na kasecie została wydana m.in. interpretacja utworu "Unholy Black Metal" pochodzącego z repertuaru norweskiej grupy blackmetalowej Darkthrone w oryginale wydanego na albumie Under a Funeral Moon. W 1999 roku ukazał się pierwszy album koncertowy zespołu zatytułowany Black Metal Sacrifice. W 2000 roku ukazał się pierwszy album studyjny formacji pt. Rabid Death's Curse. Wkrótce potem grupę opuścił C. Blom. Rok później został wydany drugi album koncertowy The Ritual Macabre. W listopadzie 2003 roku nakładem wytwórni muzycznej Drakkar ukazał się drugi album zatytułowany Casus Luciferi. 7 i 8 listopada 2004 roku zespół wystąpił w Warszawie i Szczecinie poprzedzając zespół Dissection. 19 lutego 2007 roku ukazał się trzeci album pt. Sworn to the Dark.

  Heatseekers Albums (dawniej Top Heatseekers) – notowanie przedstawiające aktualną listę najlepiej sprzedających się albumów nowych, rozpoczynających karierę artystów, opracowywane przez magazyn muzyczny Billboard od 1993 roku. Płyty, które są obecne na Heatseekers Albums mogą również plasować się na konkurencyjnej Billboard 200.Casus Luciferi - trzeci album studyjny szwedzkiej grupy muzycznej Watain. Wydawnictwo ukazało się 17 listopada 2003 roku nakładem wytwórni muzycznej Drakkar Records. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy 2002 a 2003 roku w Necromorbus Studio we współpracy z producentem muzycznym Tore Stjerna.

  Czwarty album grupy zatytułowany Lawless Darkness ukazał się 7 czerwca 2010 roku w Europie oraz dzień później w Stanach Zjednoczonych nakładem wytwórni muzycznej Season of Mist. Nagrania zostały zarejestrowane w Necromorbus Studio w Alvik w Szwecji we współpracy z producentem muzycznym i byłym członkiem koncertowym Watain - Tore Stjerna.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".

  Płytę poprzedził wydany 30 kwietnia 2010 roku singel Reaping Death, który został dołączony do magazynu muzycznego Sweden Rock Magazine. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty w Szwecji sprzedając się w nakładzie 10 000 egzemplarzy.

  Album Lawless Darkness zadebiutował na 42. miejscu listy Top Heatseekers w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w przeciągu tygodnia od premiery w nakładzie 1000 egzemplarzy. Z kolei w Szwecji płyta dotarła do 28. miejsca na liście Sverigetopplistan. W styczniu 2011 roku formacja otrzymała nagrodę szwedzkiego przemysłu fonograficznego Grammis w kategorii "Best Hard Rock".

  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Von - pierwszy amerykański zespół blackmetalowy, założony w San Francisco w 1989 roku. Grupa została reaktywowana w 2010 roku.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Sworn to the Dark - czwarty album studyjny szwedzkiej grupy muzycznej Watain. Wydawnictwo ukazało się 19 lutego 2007 roku nakładem wytwórni muzycznej Season of Mist. Nagrania zostały zarejestrowane w jesienią 2006 roku w Necromorbus Studios we współpracy z producentem muzycznym Tore Stjerna. Płyta została zadedykowana pamięci gitarzysty i wokalisty zespołu Dissection - Jonowi Nödtveidtowi.
  Go Fuck Your Jewish "God" – debiutanckie demo szwedzkiej grupy muzycznej Watain. Wydawnictwo ukazało się 11 lutego 1998 roku nakładem zespołu. Na kasecie została wydana m.in. interpretacja utworu „Unholy Black Metal” pochodzącego z repertuaru norweskiej grupy blackmetalowej Darkthrone w oryginale wydanego na albumie Under a Funeral Moon.
  Lawless Darkness - czwarty album studyjny szwedzkiej grupy muzycznej Watain. Wydawnictwo ukazało się 7 czerwca 2010 roku w Europie oraz dzień później w Stanach Zjednoczonych nakładem wytwórni muzycznej Season of Mist. Nagrania zostały zarejestrowane w Necromorbus Studio w Alvik w Szwecji we współpracy z producentem muzycznym i byłym członkiem koncertowym Watain - Tore Stjerna.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Under a Funeral Moon – trzeci album norweskiego zespołu muzycznego Darkthrone, nagrany w czerwcu 1993 roku i wydany jeszcze w tym samym miesiącu przez brytyjską wytwórnię płytową Peaceville Records. W czerwcu 1993 roku firma Peaceville Records wydała album na płycie kompaktowej w wersji z czarną płytą i z płytą z nadrukiem oraz wydanie na płycie gramofonowej z dołączonym plakatem. W 2003 roku ukazała się reedycja na płycie kompaktowej w formie digi-pack, wydawnictwo z dodatkową ścieżką multimedialną zawierającą wywiady z członkami zespołu. W 2005 roku nakładem Back on Black Records album ukazał się na płycie gramofonowej w formie picture-disc, w limitowanym do 2000 sztuk nakładzie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.